YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Serdar Küçük

(A)NORMALLEŞİYORUZ

Korona virüs gündemin birinci sırasındaki yerini korumaya devam ediyor. Nereye gidersek gidelim karşımıza ilk çıkan, virüse karşı alınan önlemler oluyor. Tıpkı iki haftadır kılınan Cuma namazlarındaki önlemler gibi. Ama alınan önlemlere ve yapılan uyarılara pek aldırış etmeyenler olduğunu da görüyoruz.

 İlk Cuma namazı haberlerde ve sosyal medyada geniş yer bulmuştu.

 Mesela gazetemizde yer alan bir haberde cemaatin cami avlusuna sığmayıp kaldırımlara taştığı yazıyordu. Güzel bir haberdi ama kaldırımdaki cemaat omuz omuza saf tutmuştu; sosyal mesafe yoktu, şimdi bu normal mi?

 

Sosyal medyadaki bir video görüntüsünde de bir amcamız namaza elinde metreyle gelmiş, etrafındakilerle arasındaki mesafeyi ölçüyordu. Peki bu normal mi?

 

 

Normalleşme süreci başladı ama normal ile anormal, eski ile yeni birbirine karışmaya başladı. Gördüğümüz kadarıyla hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. En azından şimdilik böyle. Çünkü vaka sayısı istenilen düzeye bir türlü düşmediği gibi Samsun başta olmak üzere bazı şehirlerimizde ikinci dalga endişesi artıyor.

 

Bu haftaki fotoğrafımızı geçen hafta Kazım Karabekir İmam-hatip Ortaokulu bahçesinde çektim. Cemaat, belirlenen kurallar çerçevesinde namazını kıldı ve dağıldı. Allah kabul etsin.

 

Kendimizi, ailemizi ve çevremizdekileri korumak için bize düşen görev, bugün Cuma namazında maskemizi takmak ve sosyal mesafemizi korumak.

 

Hayırlı cumalar...

YORUMLAR3 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Feride16 ay önce
Çok doğru bir konuya değinmişsiniz çok dikkatli olunmalı teşekkürler
Sedat16 ay önce
Belli ki daha işin ciddiyetini anlamamışız görevlilerin cemaati ciddi şekilde uyarması lazım
gökmen YAYLA16 ay önce
ağzına yüreğine kalemine sağlık
KORONA MUSKASIKADINESKİDEN KAR YAĞARDI ADAM BOYUTUFAN ÖĞRETMENBÜYÜK TEHLİKE: KURAKLIKBİRAZ NEFESÖĞRETMENSİL BAŞTANHEDEF 2023OTUZ İKİ BUÇUK YAŞ, YOLUN YARISIYazarın Tüm Yazıları