YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Yusuf Demircioğlu

AHMET DEMİRCAN NEREDE

2011 yılı… Seçim çalışması için bir köyümüze gitmişiz. Ahmet DEMİRCAN anlatıyor. “ Ey köylü… Bu Ak Parti, tarımı bitiriyor.Bakın, dönüm parası, Türk tarımının sonu olacak. Biz iktidara geldiğimizde, çalışana, üretene destek vereceğiz. Hakkı olmayana destek yok. Hakkı olana destek çok.”

Ahmet abi anlatıyor. Biz de yanında dinliyoruz. Seçim çalışması bitti. İl Başkanlığına döndük.                  Hoş sohbet derken, kafama takılan soruyu sordum. Ahmet abi, ben anlamadım. Ak Parti,köylüye yattığı yerden dönüm parası veriyor. Biz diyoruz ki;” yatana para yok. Mutlaka üreteceksin.”

Köylünün yerinde sen olsan, bize oy verir misin?

Ahmet abi, durdu durdu…. O muhteşem cümleyi kurdu. “Yusuf haklısın ama unutma… Biz gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşünüyoruz.” Vay be cümlenin güzelliğine bak.

Allah’ı var, o zaman samimiyetine inanmıştım.

Çok geçmedi. Numan KURTULMUŞ ve beraberindeki bir çok kişi, Ahmet DEMİRCAN dahil, Ak Parti’ye geçti. Ne masallar anlattılar geçişle ilgili. Her şey; vatan, millet içindi!!!Altlarına verilen koltukların onlar için hiçbir önemi yoktu!!!

Ahmet Abi, gelecek seçimleri seçmişti ya gelecek nesillere çok şey borçlu.

Çarşamba bildiğiniz ova. Türkiye’nin en büyük ovalarından. Çarşamba’yı düşman işgal etse…. Düşünse, “ben bu Çarşambalılara nasıl kötülük edebilirim?” Vereceği karar, tarım arazisine enerji santrali kurmaktan daha kötü olamazdı.

Samsun Çevre Platformu konuyla ilgili açıklama yapıyor. “Kurulacak enerji santrali, kanser vakalarını artıracak.”

Konu bu kadar net.Santrali kurarsan, kanseri davet edersin. Tarım arazisini öldürürsün. Geçimini tarımdan sağlayan Çarşamba köylüsünü bitirirsin.

Uzun uzadıya anlatmaya, “arazi kimindi?” tartışmalarına girmeye gerek yok.

Bu filmi Tekkeköy’de gördük. Tarım arazisine sanayi bölgesi kurduk. Yetmedi, mobil santral yaptık.  Konuşun Tekkeköylüler ile… Diliniz mi yok? Anlatsınlar size Tekkeköy’de tarımının nasıl bittiğini.

Santralin kurulacağı bölgede, halk basın açıklaması yaptı. Santrale tepki gösterdi. Gözünüz, halka destek olmaya gelmiş bir iki siyasi arıyor. Numunelik olsun yok.

Benim gözüm en çok Ahmet DEMİRCAN’ı aradı. Diğerlerinin gelecek seçimleri düşündüğünü biliyorum. Gelecek nesilleri düşündüğünü iddia eden, Ahmet DEMİRCAN’ı. Samsun milletvekili olup senede bir Samsun’a uğrayan, Ahmet DEMİRCAN’ı. Yoktu.

Yoktu ya… Biz hatırlatalım. Çarşamba’yı kansere, ovayı zehre, köylüyü çaresizliğe sürükledikten sonra, gelecek seçimlerin önemi yok.

Gelecek nesiller için susmayın.Suskunluğunuzda boğulmayın…

 

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Gurbetçi 55324 gün önce
Ahmet Demircan, siyasi menfaatperesttir, halka inmez, fildişi kulesinde oturur. Samsun'a bir gram faydası olmaz, kendinden başkasının bir derdine derman olmaz. Buna rağmen siyasette doğru ata oynar, Samsun halkına hakaret amaçlı oaraya getirilir, parti peşindeki Samsun halkı da bu adamı seçer... Tıpkı benzer özelliklere sahip olup, üstelik Samsunlu bile olmayan belediyeye Mustafa Demir'i seçtikleri gibi...
ATAKUM BETON TERASIKENDİMİZİ KURTARMAKBİTMEYEN GEYİKLERANKET YAPTIM EVET ÇIKTIBir Büyük Usta: Tarık BuğraPOLİM YAPMAKULAKLARI VARDIR DUYMAZLARKAÇ PARA BİR MERMİEKONOMİ UÇUYOR MU, KAÇIYOR MUSADAKATİMİZ ARMAYAYazarın Tüm Yazıları