OMÜ'den iki kişi rektör olarak atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 üniversiteye rektör atadı.

OMÜ'den iki kişi rektör olarak atandı

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi`nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından 12 üniversiteye rektör atamalarını gerçekleştirdi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi`nden iki öğretim görevlisi  rektör olarak atandı. Batman Üniversitesi Rektörlüğü`ne, OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü`nden Prof. Dr. Aydın Durmuş atandı. Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü`ne ise Samsun OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü`nden, son olarak Bafra`daki Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek atandı. 

Diğer atamalar,

- Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut,

- Ardahan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Bi·ber,

- Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fahrettin Ti·lki·,

- Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erdal Necip Yardım,

- Hakkari Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Paki·ş, yeni kurulan

- İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bedriye Tunçsi·per,

- Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Akgül,

- Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun,  

- Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bülent Şengörür,

- Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Murat Türk atandı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Saviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıDolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da kaza! Çok sayıda yaralı Samsun'da kaza! Çok sayıda yaralı