Reeder Samsun’da Açıldı

Yerli akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayar firması Reeder, Samsun`da Organize Sanayi Bölgesi içinde fabrika açtı. 180 kişinin çalıştığı fabrikanın açılışında konuşan Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, ” Şu anda bir büyük hayali gerçekleştiriyoruz. Memleketime böylesi bir yatırımı yapmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Reeder Samsun’da Açıldı

BİR HAYAL GERÇEKLEŞİYOR

Yerli akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayar firması Reeder, Samsun`da Organize Sanayi Bölgesi içinde fabrikasını açtı. Açılışa CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve çok sayıda davetli ile iş adamı katıldı. Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, “ Uzun yıllar yurt dışında yaşadıktan sonra memleketime dönerek bir büyük hayali eşim ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Geçmişte büyüklerimiz tütün dizip sigara üreterek samsun markasını uluşturup bir büyük mücadele verdiler. Şimdi de biz Reeder markası ile yanı mücadeleyi vereceğiz. Bu mücadelede Türkcell bize büyük destek oldu. Yılda 300 bin telefon, 200 bin tablet ve 100 bin adette akıllı saat üreteceğiz. Ürünlerimizin yerlilik oranı yüzde 55’in üzerinde. Reeder Samsun fabrikasında üretilen son sistem ürünler sadece Samsun’da değil yurt dışı pazarlarında da yerini alacak. Hem ülkemize döviz getireceğiz hem de istihdam yaratacağız” dedi.

“ÖNCE İSTEMEK GEREK”

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu Türkiye`nin istenildiği zaman yerli teknolojiyle neler yapabileceğini tüm dünyaya gösteren bir yatırımın Samsun’a geldiğini söyledi. Terzioğlu, “ Her şey bir adımla başlar. Eğer bir şeyi yapamayacağına inanıyorsanız gerçekten haklısınız yapamazsınız. Önemli olan güzel hayaller kurmak ve sonrasında da bunların peşinden gidebilmektir. Bu fabrika bölgeye canlılık getirecek istihdam getirecek döviz getirecek. 10 yıl sonra burada bambaşka bir fabrika göreceğiz.” diye konuştu.

İlhan Demircioğlu