Dünyanın En Şişman Çocuğu 83 kilo Verdi

Endonezya`da geçen yıl 190.5 kilo olan Arya Premana, görenleri hayrete düşürdü.

Dünyanın En Şişman Çocuğu 83 kilo Verdi

Tüp mide ameliyatı olan Premana `Dünyanın en şişman çocuğu` unvanını kaybetti. 83 kilo veren Premana, “Şimdi altı kaşık yiyecek bile doymamı sağlıyor` dedi.

Endonezya`da geçen yıl 190.5 kilo olan Arya Premana, görenleri hayrete düşürdü. Tüp mide operasyonu geçiren Premana 83 kilo verdi. 

News.com`un haberine göre; Endonezya`nın başkenti Cakarta`da yaşayan 12 yaşındaki Arya Premana`nın ameliyat olmazsa Arya`nın öleceği açıklamıştı.

5 dakikadan fazla ayakta kalamayan çocuk, dünyanın en kilolu çocuğu ünvanına sahip olmuştu. Premana, aşırı kiloları yüzünden okulu bırakmak zorunda kalmıştı. Sürekli acıkan çocuk artık yürüyemeyez hale gelmişti.

Günde 5 öğün yemek yiyor. Pirinç, balık, et ve sebze çorbası ile besleniyordu. 

Ancak bir zamanlar dünyanın en şişman çocuğu olan Arya Permana, 83 kilo kaybettikten sonra `dünyanın en şişman çocuğu` tahtından indi.

Permana, hayatının bir noktasında o kadar kiloluydu ki yatağından zar zor taşınıyordu. 

Artık eskisi kadar yemek yiyemeyen Arya`dan sevindirici haber geldi.

190 kilo olan Arya Permana, 80 kiloya yakın kilo verdi. ABC`ye konuşan Arya kilo vermekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi ve konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

`Artık eskisinden daha az yemek yiyorum. 6 kaşık yediğimde doyuyorum. Şekerli yiyecek ve içecekler yasaklandı, özellikle şekerli içecekler.

Artık futbol, tenis, badminton oynayabiliyorum. En önemlisi her gün okula gidebiliyorum.`

Arya`nın doktorları küçük çocuğun tedavisinin devam ettiğini belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da arazi tartışması faciayla bitti Samsun'da arazi tartışması faciayla bittiSamsun için deprem uyarısı! Samsun için deprem uyarısı!Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptı Samsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptıSamsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkat Samsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkatDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)Samsun'da gece bekçisi banyoda ölü bulundu Samsun'da gece bekçisi banyoda ölü bulundu