Tüm detayları ile 23. Yaz Olimpiyat Oyunları

Samsun olimpiyat için hazırlanıyor. Olimpiyat oyunlarını gün gün saat saat sizler için derledik...

Tüm detayları ile 23. Yaz Olimpiyat Oyunları

Deaflympics 2017 23. Yaz Olimpiyat Oyunları 18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun`da gerçekleşecek. Olimpiyat Oyunları`nın ayrıntılarını sizler için derledik.

Deaflympics Tarihi

İlk olarak Paris, 1924`te İşitme engelli bir Fransız olan Eugène Rubens-Alcais, olimpiyat oyunlarının sessiz bir versiyonu olan Uluslararası Sessiz Oyunları`e katılmak için halihazırda altı resmi milli federasyonun katıldığı dokuz ülkeyi başarıyla takip etti.

Samsun`dan önce ise son olarak Khanty-Mansiysk, 2015`te 17. Kış Deaflympics iptal edildiğinde, liderlerin değiştirilmesine rağmen ICSD`ye olan inanç sallantıdaydı. Bununla birlikte, Sofya`daki 22. Yaz Artırma Olimpiyatlarının başarısıyla değişmeye başladı. ICSD`nin yeni liderliğine olan güven, Khanty-Manslysk`deki Kış Deaflimpiyatlarının geri dönüşüyle ??daha da güçlendi. 18. Oyun, 27 farklı ülkeden atletik katılımcıların rekor sayıda oynanmıştı.

Deaflympics 2017 23. Yaz Olimpiyat Oyunları`nda 21 branş ile 80 ülkeden katılım gerçekleşecek.

28 tesis ve 5000 sporcu ile 18 Temmuz`da başlayacak.

18-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan olimpiyatlarda seyirciye katılım ücretsiz.

18 Temmuz açılış ve 30 Temmuz kapanış günlerinde toplu taşıma araçlarıda ücretsiz hizmet verecek.

Deaflypimcs Olimpiyat oyunlarında branşlar ve tarihleri şöyleEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Saviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. Yabancı5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıSamsun'da kaza! Çok sayıda yaralı Samsun'da kaza! Çok sayıda yaralı