Canik'te 2 bin 200 adaya ücretsiz KPSS kursu

Canik'te 2 bin 200 adaya ücretsiz KPSS kursu

Samsun'un Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 2 bin 200 adaya ücretsiz KPSS kursu verdiklerini belirterek, 'Öğrencilerimize eğitim hayatının her aşamasında destek olmaya devam ediyoruz' dedi.


Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek olan adaylar için ücretsiz eğitim programları gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, sınavlara hazırlanan öğrencilere destek olmaya devam edeceklerini vurguladı. Eğitime yönelik destekleri arttırarak sürdüreceklerini ifade eden Sandıkçı, 'Öğrencilerimize eğitim hayatının her aşamasında destek olmaya devam ediyoruz. Sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin sınav ücretlerini karşılıyor, onlar için ücretsiz eğitim programları gerçekleştiriyoruz. Sınavlarda derece elde eden öğrencilerimizi ise ödüllerle buluşturuyoruz. Ücretiz eğitim programlarımız çerçevesinde, KPSS girecek olan adaylarımızı ücretsiz eğitimlerle buluşturduk. Eğitime yönelik desteklerimizi hız kesmeden sürdüreceğiz. 2024 KPSS'ye girecek olan tüm adaylarımıza yürekten başarılar diliyorum' dedi.

2 bin 200 aday katıldı
Canik Belediyesi ve bir kurs iş birliğiyle ilçede ücretiz lisans düzeyi 2024 KPSS Genel Tekrar Kampı gerçekleştirildi. Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve 10 gün boyunca süren eğitimlere 2 bin 200 aday katıldı. Adaylara genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri alanlarında eğitim verildi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER