Samsun Valisi Tavlı: 'Terme Çayı'nın taşma riski kalmadı'

Samsun Valisi Tavlı: 'Terme Çayı'nın taşma riski kalmadı'

Samsun Valisi Orhan Tavlı, taşma sınırına gelen Terme Çayı'nda riskin ortadan kalktığını söyledi.


Samsun'da etkisini gösteren sağanak özellikle doğu ilçeleri Terme, Çarşamba, Ayvacık ve Salıpazarı'nda etkili oldu. Yağışlar bölgede sel ve su baskınlarına sebep olurken, Terme Çayı'nın taşma sınırına gelmesi ekipleri teyakkuza geçirdi.

Yağış sonucu Salıpazarı ilçe merkezinden 583 m3/s, Bolas Çayı'ndan 524 m3/s maksimum debi ölçüldü. Terme Çayı ana koldan ise maksimum 805 m3/s su geldiği belirlendi. Bu su Terme ilçe merkezine azami 501 m3/s olarak intikal etti.

Samsun Valisi Tavlı: 'Terme Çayı'nın taşma riski kalmadı'Terme Çayı'nın debisi 805 m3 saniyeyi gördü
Vali Orhan Tavlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ve ilgili kurum amirleri önce Çarşamba ardından da Terme'de çalışmaları inceledi. Çalışmaları inceledikten sonra yetkililerden bilgi alan Vali Orhan Tavlı, İhlas Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Vali Tavlı, Terme Çayı'nda taşkın riskinin ortadan kalktığını açıkladı.

Samsun Valisi Tavlı: 'Terme Çayı'nın taşma riski kalmadı'Terme'de köprüler sular altında kaldı

'Terme Deresi'nin taşma riski kalmadı'
Vali Tavlı, 'Samsun'a geçmiş olsun. Özellikle Terme Çayı'nın doğusunda yağışlardan dolayı taşıma tehlikesi var. Şu anda debi düşüyor. Salıpazarı ilçesinden bu yana ekipler takip ediyorlar. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere DSİ, Karayolları, AFAD ekipleri ve bütün kurumlar teyakkuzda. Vatandaşımıza geçmiş olsun. Şu anda Terme Çayı'nın taşma riski kalmadı. Yarın da yağış var. Salı günü de bekliyoruz. Vatandaşlarımız zaten uyarılara dikkatli takip ediyorlar' dedi.

 

EN ÇOK OKUNAN HABERLER