Atakum Halk İskelesi yeniden hizmete açılıyor

Atakum Halk İskelesi yeniden hizmete açılıyor

Uzun süredir atıl halde olan Atakum Halk İskelesini hizmete açmak için çalışma başlatan Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, 'Atakum'un turizm potansiyelini değerlendirecek, tüm çalışmaların içinde yer alacağız' dedi.


Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, Mimarsinan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı sahilinde bulunan ve uzun süredir atıl durumda bulunan Atakum Halk İskelesi'ni hizmete açmak için çalışma başlattı. Belediyenin Makine İkmal ve Onarım Müdürlüğü ekipleri, iskelenin tadilat çalışmalarına son sürat devam ediyor.
Ekipler, iskelenin tahta kaldırımını onarmanın yanı sıra aydınlatma sistemini yenileme çalışmaları ve boyama işlemleri için mesai harcıyor. Yaklaşık üç yıldır kullanılamayacak durumda olan Atakum İskelesi, yeni çehresi ile kısa sürede faaliyete geçirilecek.

'Atakum'un turizm potansiyelini değerlendireceğiz'
Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Türkel, 'Atakum Halk İskelesi, vatandaşlarımızın denizle buluştuğu simge yerlerinden biri ve uzun süre atıl durumdaydı. Ekiplerimizle, iskeleyi yeniden faaliyete geçirmek için yoğun bir çalışma başlattık. Tadilat çalışmaları sona erdiğinde, Atakum Halk İskelesi yepyeni görünümüyle vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. 7'den 70'e herkesin eşsiz doğanın keyfini çıkarabileceği ve aileleriyle, arkadaşlarıyla hoşça vakit geçireceği, olta balıkçılarımızın balık tutabileceği bir buluşma noktası olacak. Atakum'un turizm potansiyelini değerlendireceğiz ve turizm potansiyelini ortaya çıkaracak bütün çalışmaların içerisinde yer alacağız. Kentimizi turizm konusunda, marka kent yapma hedefimizi gerçekleştirmek için ara vermeden çalışacağız' diye konuştu.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER