Canik'te camiler çocuk sesleriyle şenlendi

Canik'te camiler çocuk sesleriyle şenlendi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçedeki çocukların 'Haydi Güle Oynaya Camiye Gel' projesine büyük ilgi gösterdiğini söyledi.


Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede gerçekleştirdikleri 'Haydi Güle Oynaya Camiye Gel' projesinin, çocukların ve gençlerin yoğun ilgisiyle sürdüğünü belirtti. Yaz tatili sürecinde 30 gün boyunca camiye giden çocukları ve gençleri ödüllere buluşturacaklarını ifade eden Sandıkçı, 'Çocuklarımızla ve ailelerimizle, camilerimizin manevi atmosferinde bir araya geliyoruz' dedi.

Güçlü nesiller
'Haydi Güle Oynaya Camiye Gel' projesine katılan çocuklarla ve gençlerle Canik Merkez Cami'nde bir araya gelen Başkan İbrahim Sandıkçı, 'Haydi Güle Oynaya Camiye Gel projemizin ana gayesi, milli ve manevi duyguları güçlü nesiller yetiştirmektir. İlçemizde bir gelenek haline getirdiğimiz projemize, çocuklarımız ve gençlerimiz büyük bir ilgiye katılmaya devam ediyor. Dört bir yanını kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının sardığı projemiz vesilesiyle çocuklarımızla, gençlerimizle ve ailelerimize ilçemizdeki camilerde buluşmaya devam ediyoruz. Proje sürecinin ardından düzenleyeceğimiz ödül töreniyle, tüm çocuklarımıza ve gençlerimize ödüllerini teslim edeceğiz' şeklinde konuştu.
Çocukların büyük bir sevgiyle karşıladığı Başkan Sandıkçı, cami çıkışında çocuklarla birlikte oyunlar oynayıp onlarla uzun süre sohbet etti.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER