İLKEM'de gelenek bozulmadı

İLKEM'de gelenek bozulmadı

İlkadım Belediyesi Etüt ve Eğitim Merkezleri'nde (İLKEM) eğitim alan 25 öğrenci, 2024 Liselere Giriş Sistemi'nde (LGS) yüzde 20'lik dilime girmeyi başardı


28 Haziran 2024 tarihinde 2024 LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından, İLKEM'de 25 öğrenci yüzde 20'lik dilime girmeyi başardı. Sınav sonuçlarının açıklamasının ardından, İLKEM'li 1 öğrenci yüzde 0,5'lik dilimde, 5 öğrenci yüzde 5-10'luk dilimde, 8 öğrenci yüzde 10-15'lik dilimde ve 11 öğrenci yüzde 15-20'lik dilimde yer aldı. Öğrenciler 17 Temmuz 2024 tarihine kadar lise tercihlerini yapacak.

'İLKEM'de tercihler için profesyonel rehberlik'
LGS'de geleneğin bozulmadığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, '2024 LGS'ye İLKEM'de hazırlanan öğrencilerimizden 25'i yüzde 20'lik dilimde yer almayı başardı. Sınavlara en iyi şekilde hazırlanan ve başarılı sonuçlar alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Tüm öğrencilerimizin de çalışmalarının karşılığını aldıklarına inanıyorum. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerimiz lise tercihlerini yapacaklar. Bu noktada, İLKEM olarak öğrencilerimize profesyonel destek sağlıyor, en iyi liselerde eğitim almaları için onlara rehberlik yapıyoruz. Ayrıca, bu rehberlik hizmetimiz yalnızca İLKEM'de öğrenim gören ya da İlkadımlı öğrencilerimiz için olmayacak. Samsun'un her yerinden, isteyen tüm öğrencilerimize destek olmak için eğitmenlerimiz merkezlerimizde rehberlik hizmeti sağlayacaklardır. İlkadım Belediyesi olarak eğitimde öğrencilerimizin her anında yanında olmaya devam ediyoruz. Tüm öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyoruz' dedi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER