Başkan Yazıcıoğlu: 'Tarihi koruyarak kentsel dönüşümün startını verdik'

Başkan Yazıcıoğlu: 'Tarihi koruyarak kentsel dönüşümün startını verdik'

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, kentsel dönüşümle tarihi dokunun korunacağını söyledi.


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen; Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu Tokat'ta bir araya geldi. Tokat Belediye binasında gerçekleştirile toplantıda kentsel dönüşüm çalışmaları masaya yatırıldı.
Toplantı sonrasında şehrin tarihi ve kültürel alanlarıyla birlikte Kaledibi bölgesinde Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'yla birlikte incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Gürgen, kentsel dönüşüm için gerekli her türlü desteğin bakanlık tarafından verileceğini belirtti.
'Tarihin izlerini koruyarak'
Tokat'ta kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili start verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, 'Binlerce yıllık tarihi ve kültürü ile şehrimizi depreme karşı yeniliyor ve güçlendiriyoruz. Cumhur İttifakı ruhuyla birlikte daha güçlü olduğumuz inancıyla Tokat için hep birlikte üretmeye devam ediyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Sayın Vedad Gürgen, Tokat Valisi Sayın Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut'un katılımı ile daha yaşanabilir, çevre dostu ve modern bir Tokat şehri için kentsel dönüşüm, yerinde dönüşüm, imar planlama gibi çok kritik konularda toplantımızı gerçekleştirdik. Tarihin izlerini koruyarak, kültürel değerlerimizi yaşatarak Tokat'ımızı depreme karşı dirençli hâle getirmeye yönelik olarak kentsel dönüşüm startını verdik. Daha önce Tokat'ı ziyaret ederek şehrimizin depreme karşı yenilenmesinde gerekli talimatları veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'ye hassasiyetlerinden ve Bakan Yardımcımız Sayın Vedad Gürgen'e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız şehrimize, değerli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Her şey Tokat'ımız için' dedi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER