Şehidin cenaze töreninden etkilendi, 8 bin şehit mezarı ziyaret etti

Şehidin cenaze töreninden etkilendi, 8 bin şehit mezarı ziyaret etti

Çankırı'da yaşayan bir vatandaş, 6 sene önce katıldığı şehit cenazesi töreninden etkilenerek 81 ildeki 8 bin şehit mezarını ziyaret etti.


Çankırı'da yaşayan Okan Sütcüoğlu, 2018 yılında Irak'ın kuzeyindeki Kani Rash bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Yorulmaz'ın cenaze töreninden etkilendi. Cenaze töreninin ardından yaşadığı Çankırı'daki şehit mezarlarını tek tek ziyaret eden Sütcüoğlu, minnet borcu düşüncesiyle, diğer illerdeki şehit mezarlarını da ziyaret etmeye başladı. 7 yılda 81 ildeki 8 bin şehit mezarını ziyaret eden Sütçüoğlu, şehit aileleriyle de sık sık görüştüğünü ve yalnız hissetmemelerini sağlamaya çalıştığını söyledi.

'81 ilde 8 bin civarı şehit ziyareti gerçekleştirdim'
Şehit ziyaretlerine devam edeceğini belirten Sütcüoğlu, 'Yaklaşık 6 yıl önce şehit düşen şehit Mustafa Yorulmaz'ın cenaze töreninden çok etkilendim ve şehitlerimize karşı minnet borcum ortaya çıktı. Önce Çankırı olmak üzere birçok ilde şehitlere ziyaret gerçekleştirdim. Şu anda kendi tuttuğum kayıtlar ile 81 ilde 8 bin civarı şehit ziyareti gerçekleştirdim. Bunda sonra da şehitlerimizi ziyaret etmeye devam edeceğim. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, bizler için canlarından vazgeçen yiğitlerimizi ve gazilerimizi unutmamamız lazım. Ülkemizin 81 ilinde de sürekli görüştüğümüz şehit aileleri var. İnşallah bu sene Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde olacağım. İnşallah ortak acıları beraber kaldırmaya çalışacağız' dedi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER