Geleceğin Gelişen Kadınları Projesi kapanış toplantısı Vedat Türkali Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Gençlik Laboratuvarı Derneği ve JCI Samsun Şubesi ortaklığıyla 2022 yılında uygulanmaya başlayan Geleceğin Gelişen Kadınları projesi 2024 mezunlarını verdi. Proje kapsamında üniversite öğrencisi olan 20 genç kadına alanında uzman eğitmenler ile 5 farklı alanda eğitim verildi. Eğitim süreçlerinin tamamlanmasının ardından genç kadınlara mentörlük desteği sağlanmaya başlandı.
Programa belediye başkan danışmanları, ilimiz kadın meclis üyeleri, STK temsilcileri, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Kapanış toplantısında JCI Samsun Başkanı Rıfat KARABAŞ "2022 yılında başladığımız bu projenin ikinci mezunlarını vermenin gururunu yaşıyoruz. Gençlerin ve genç kadınların kişisel gelişimlerine destek olmak kıymetli" dedi.
Gençlik Laboratuvarı Derneği Başkanı Zeynep İSMİ ise "2022 yılı mezunlarımızın liderliğinde bu projenin yeni mezunlarını vermek çok mutluluk verici. Günümüz şartlarında kadın yönelik şiddet hala gerçekliğini korumaktadır. Bu noktada üniversite öğrencisi olan genç kadınları güçlendirmek ve gelişimlerini sağlamak önemlidir" dedi.
Proje sunumunun ardından projeyi başarıyla tamamlayan genç kadınlara katılım belgeleri verildi. Network oturumu ile toplantı sonlandırıldı.