Havalar ısındı, bacak estetiğine talep arttı

Havalar ısındı, bacak estetiğine talep arttı

Ünlü estetikçi Prof. Dr. Hayati Akbaş, özellikle havaların ısınması ve deniz sezonunun gelmesiyle birlikte bacak estetiğine talebin arttığını söyledi.


Düzgün ve estetik görünümlü bacaklara sahip olmak isteyen insanlar estetik merkezlerinin yolunu tutuyor. Yaz dönemine girilmesi ve insanların daha açık, dar kıyafetler giymesinden dolayı bacak estetiğine ilginin bu dönemde son derece artış gösterdiğinin belirten FBM Tıp Merkezi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hayati Akbaş, 'Bacak estetiği önemli bir konudur. Özellikle yaz dönemine girdiğimiz şu dönemlerde insanlar, denize, plaja, giderken, daha kısa ve dar pantolonlar giyerken o bacaklarında incelik, kalınlık, eğrilik gibi şekil farklılarından ciddi rahatsızlıklar duyarlar. Bacağı ince olduğu için, bacakları kalın, eğri olduğu için birçok insanlar bunlar kıyafetle kamufle etmeye çalışıyor. İstedikleri kıyafetleri giyemiyorlar. Özellikle kadınlarda çok sık karşılaştığımız bir durumdur. Bu da kadınların özgüvenlerini, kıyafet seçimlerini olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle plastik cerrahlara başvuruyorlar' dedi.

'Yağ transferleri ile bacaklar inceltilebiliyor, kalınlaştırılabiliyor'
Prof. Dr. Hayati Akbaş şunları söyledi:
'Plastik cerrahlarda ince bir bacağı kalınlaştırmak, kalın bir bacağı inceltmek, eğri bir bacağı daha düzleştirmek mümkündür. Bunun yöntemleri arasında kullanılan bazı silikon implantlar var. Silikon protezlerle bacaklar şekillendirilebiliyor. Bir diğeri ise kendi bedeninden aldığı dokularla o bölgeye yağ transferleri ile bacak kalınlaştırılabiliyor. Bacaklar normalden kalınsa yağlar o bölgeden uzaklaştırılarak daha ince daha normal görünümlü bir bacak haline dönüştürülebiliyor. Bacaklar vücudumuzun imajını tamamlayan önemli bölgelerdir. Plastik cerrahlarda en sık yapılan ameliyatlardan bir tanesi de bacak estetiğidir. Özellikle havaların ısınmasıyla, deniz sezonun açılmasıyla birlikte insanların daha açık ve dar kıyafetlerin giymesi sebebiyle bacak estetiğine ilgi bu dönemde son derece artış göstermektedir.'

EN ÇOK OKUNAN HABERLER