'Daha temiz bir çevre için' çöp topladılar

'Daha temiz bir çevre için' çöp topladılar

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde protokol ve öğrenciler 'daha temiz bir çevre için' piknik alanlarında çöp topladı, vatandaşlara uyarıcı broşür dağıttı.


Vezirköprü Kaymakamlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Çeltek Mesire Piknik Alanı'nda 'Daha Temiz Bir Gelecek İçin' sloganlı çevre temizliği etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan Kaymakam Özgür Kaya yaptığı konuşmada, 'İlçemizde bulunan piknik yerleri, mesire alanları ve yangına hassas bölgelerde etrafta bulunan çöpleri toplayıp, pikniğe gelmiş olan piknikçileri uyararak daha temiz bir doğa için, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak amacıyla farkındalık oluşturmaya çalıştık. Halkımızı bilinçlendirmek adına bugün 'Daha Temiz Bir Gelecek İçin' sloganıyla başlattığımız bu farkındalık gününde hem çevredeki çöpleri temizleyerek hem de piknikçilerimizi uyarak onları bilinçlendirmek ve doğamızı daha temiz ve yaşanılır bırakmak için buradayız' dedi.

'Daha temiz bir çevre için' çöp topladılar
Farkındalık etkinliğinde çevredeki çöpler temizlendi ve piknikçilere uyarı broşürleri ve çöp poşetleri dağıtıldı.

'Daha temiz bir çevre için' çöp topladılar
Çöp toplama etkinliğine ayrıca, Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Mecit Koçak, Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Metin Kadim, öğretim görevlisi Dr. Cemile Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özata, kurum çalışanları ve öğrenciler katıldı.

 

EN ÇOK OKUNAN HABERLER