Markus Gisdol, Emre Bol'a Konuştu

Markus Gisdol, Emre Bol'a Konuştu

Skyspor kanalının 'Emre Bol Yollarda' programının çekimleri için Samsun'a gelen futbol yorumcusu Emre Bol, Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol ile bir röportaj yaptı.

Emre Bol'a konuşan Samsunspor Teknik Direktörü şu ifadeleri kullandı: "Ekim ayının başında Samsun'a geldim. Geldiğim günden bu yana yaşadıklarım benim için çok büyük ve inanılmaz şeyler. İnsanların sevgisini görmek, o insanlarla sohbet ederken sıcakkanlılıklarını görmek beni inanılmaz bir şekilde mutlu ediyor. Sevgilerine bu şekilde karşılık vermek de beni ayrıca çok mutlu ediyor. Bizim için bu saatten sonra en önemli şey ligde kalmak. Artık hata yapamayız. Önümüzde hepsinin final değerinde olduğu sekiz maçımız var. Bu sebepten dolayı odaklanmamızı kaybetmememiz gerekiyor. Zaten sezon sonu hedefimize ulaşırsak çok büyük bir hikaye yazmış olacağız. Bu noktaya nerelerden geldiğimizi unutmamalıyız. Ayaklarımız yere sağlam basmalı ve rehavete kapılmamalıyız. Çünkü ligin başında neredeyse ölmüş durumdaydık.

Açıkçası bana hangi meslekte çalışmak istersiniz diye bir soru gelse, Türk hakemi olmak istemezdim derdim. Çünkü çok zor bir meslek olduğunu düşünüyorum. Özellikle de Türkiye'de. Burada maçlar diğer ülkelere göre daha duygu yüklü oynanıyor. Sadece hakemleri de suçlu bulamayız her zaman. Bizim de sahadaki davranışlarımızla onlara yardımcı olmamız gerekiyor.

Daha basit kararlar verebilmeleri açısından Türk hakemlerine yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum.  Bir hoca olarak dürüst olmam gerekiyorsa biz sahada ne kadar iyi olursak ve hakem de ne kadar kötü olursa olsun biz o maçı yine alırız. Ama biz kötü olduktan sonra hakem ne kadar iyi maç yönetirse yönetsin o maçı biz de kazanamayız. O nedenle önemli olan takım olarak bizim ne yaptığımız.

Maçların sonunda yapılan üçlü çektirme olayı Türk kültürünün bir parçası. Buraya gelmeden önce bunun nasıl bir şey olduğunu bilmiyordum. Ama Türkiye'ye geldikten sonra bunu öğrenmem gerekiyor artık. Almanya'da galibiyet kutlamaları biraz daha farklı oluyor. İlk videodan sonra tercümanımız İlker'e bunu bana öğretmesini söyledim. Hafta boyunca da pratik yaptık."

Markus Gisdol, Emre Bol'a Konuştu

EN ÇOK OKUNAN HABERLER