Kastamonu Üniversitesi'nde 'Kütüphane Haftası-Karikatür Sergisi' sanatseverlerle buluştu

Kastamonu Üniversitesi'nde 'Kütüphane Haftası-Karikatür Sergisi' sanatseverlerle buluştu

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen 'Kütüphane Haftası-Karikatür Sergisi' sanatseverlerle buluştu.


Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı işbirliğinde düzenlenen ve 60. Kütüphane Haftası'na özel 50 eserin yer aldığı 'Kütüphane Haftası-Karikatür Sergisi' sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Güzel Sanatlar Fakültesinde açılan sergide, ulusal çapta ün yapmış 5 karikatür sanatçısının da yer aldığı kütüphanecilik ile ilgili karikatürler sergilendi. Sergiye, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.
Birbirinden bağımsız çalışmalar yapan Necmettin Çanak, İcabi Demirci, Coşkun Göre, İhsan Toy ve Muhammed Olcay gibi karikatür ustalarını bir araya getiren ve alandan seçilmiş eserlerin yer aldığı sergi, 60. Kütüphane Haftası'nda sanatseverler ile buluşmaya devam edecek.
Serginin açılışında konuşan Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erol Yıldır, 60. Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen bu serginin geçen sene planlandığını ancak deprem nedeniyle bu sene gerçekleştiğini belirterek, karikatür alanında önemli çalışmaları bulunan sanatçıları sanatseverler ile buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
İlk defa karikatür sergisi düzenlemenin gurur verici oluğunu söyleyen Prof. Yıldır, sergiye katkıda bulunan tüm sanatçılara teşekkür etti.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER