Amasya Üniversitesi'nde 'Söz öğrencilerde' uygulaması başlatıldı

Amasya Üniversitesi'nde 'Söz öğrencilerde' uygulaması başlatıldı

Amasya Üniversitesi'nde öğrencilerin düşünce ve karşılaşılan sorunlarının çözümüne yönelik 'Söz öğrencilerde' başlıklı uygulama başlatıldı. Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, öğrencilerini makamında konuk ederek görüş alışverişinde bulundu.


Uygulamanın ilkine kalite elçileri, kalite temsilcileri ve kalite kulübü üyeleri katıldı. Fakülte ve yüksekokullardaki arkadaşlarıyla bir araya gelen kulüp üyeleri not ettikleri istek, öneri, şikayetleri Rektör Turabi ile paylaştı.
Görüşmede akademisyenlerin tutumu, sınıf ortamlarının düzenlenmesi, ulaşım, temizlik hizmetleri, fakültelere giriş alanları, bölümlerdeki materyal eksiklikleri, kantin ürün fiyatları, yeşil alanların kullanımının yaygınlaştırılması gibi konular ele alındı.
Kapısının öğrencilerine her zaman açık olduğuna işaret eden Prof. Dr. Turabi, 'Üniversitemizin kalite politikalarını, stratejik amaç ve hedeflerini sürekli ve çok yönlü sürdürdüğümüz çalışmaları öğrencilerimizin görüşleri, talepleri de dikkate alınarak düzenlenme gayretindeyiz. Üniversitemizde kalite ile ilgili çalışmaları yürüterek yerleşkelerimizden topladıkları bilgileri bizlerle paylaşan öğrencilerimize teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER