Yatırımcıların yeni adresi Emet, Hisarcık Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi

Yatırımcıların yeni adresi Emet, Hisarcık Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi

Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ve Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, yeni yatırımcıları bölgeye çekmek için yoğun mesai harcıyor.


Emet, Hisarcık Orta Ölçekli Sanayi bölgesinde iki fabrikanın inşaatı devam ederken, bölgeye yeni fabrikaların yapılması için yoğun temaslar sürüyor.
İstihdam ve kalkınma yolunda bölgenin talihini değiştirmek için Emet ve Hisarcık olarak çok yoğun çaba harcadıklarını söyleyen Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan,'' Sanayi alanında halen iki fabrikanın inşaatı devam ediyor. Biz bunlarla yetinmeyerek bölgeye yeni yatırımcı ve tesislerin kazandırılması için canla başla çalışıyoruz. Allah'ın izniyle Temmuz ayından itibaren Emet ve Hisarcık bölgemizde işsizlik sorunu çözülmüş olacak ve kısa zamanda göç alarak büyüyen ilçeler haline geleceğiz. Bölgemiz hem sosyal, hem de ekonomik yönden gelişerek güzel yarınlara ulaşacak'' dedi.
Belediye Başkanı Fatih Çalışkan'ı ziyaret ederek bir süre görüşen yatırımcı firma sahibi Mücahid Yılmaz, iki ilçenin yeni cazibe merkezi olduğunu belirterek, '' Yeni fabrikamızın yapımı için Belediye Başkanlarımızın daveti üzerine bölgeye geldik. Yaptığımız Ar-Ge çalışmalarımız neticesinde bölgenin bizim için çok avantajlı olduğunu tespit ederek planlama çalışmalarına başladık. İnşallah kısa sürede inşaatımıza başlayarak tesislerimizi kuracağız'' dedi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER