TEMA Vakfı İl Temsilcisi Özay: 'En Anlamlı Yeni Yıl Hediyesi Fidan Bağışı'

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Özay: 'En Anlamlı Yeni Yıl Hediyesi Fidan Bağışı'

30 yıldır bu topraklarda umut yeşerten TEMA Vakfı, yeni yılı karşılarken anlamlı ve ekonomik bir hediye vermek isteyen herkesi fidan bağışı yapmaya çağırıyor.

TEMA Vakfı'nın, 1992'den bugüne 23 milyondan fazla fidanı toprakla buluşturduğunu belirten TEMA Vakfı Samsun İl Temsilcisi Leman Özay, "Yapacağınız fidan bağışları ile sevdiklerinizin, iş ortaklarınızın, çalışanlarınızın ya da müşterilerinizin yüzünde tebessüm yaratırken, doğa için de bir adım atabilirsiniz" dedi.

TEMA Vakfı'nın, Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit ve Toprak Dede merhum Hayrettin Karaca'nın 1992 yılında çıktığı yolda, doğaya gönlünü veren 1.000.000'u aşkın gönüllüsünün ve değerli bağışçılarının desteğiyle 30 yıldır "yaşam" için çalıştığını vurgulayan Leman Özay, "Vakıf, bugüne kadar, 27 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanda 23 milyondan fazla fidanı ve 22 bin futbol sahası büyüklüğünde alanda 700 milyon meşe palamudunu toprakla buluşturdu. Bugün, Türkiye'nin 81 ilinde TEMA Vakfı bağışçıları sayesinde oluşturulan en az bir orman bulunuyor" diye konuştu.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Özay: 'En Anlamlı Yeni Yıl Hediyesi Fidan Bağışı'

"İklim krizine karşı ağaçlandırma çok önemli"

İklim krizinin her geçen gün etkilerini artırdığını hatırlatan TEMA Vakfı Samsun İl Temsilcisi Leman Özay, "Ne yazık ki, geri dönüşü olmayan bir noktaya gelmek üzeriyiz. Fakat bu gidişatı değiştirmek için hâlâ bir şansımız var. Biliyoruz ki; iklim kriziyle mücadelede ağaçlandırma çalışmalarının etkisi çok büyük. 2021 yılında hepimizin yüreklerini yakan orman yangınlarını hatırlıyoruz. O günlerde bir kere daha, ormanın ve doğanın bizim için değerini anladık. Hem var olan ormanlarımızı korumamız ve yaşatmamız hem de ülkemize yeni ormanlar kazandırmamız gerektiğini artık çok daha iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Özay: 'En Anlamlı Yeni Yıl Hediyesi Fidan Bağışı'

"Fidan bağışlarıyla yeni yıla yeşil bir başlangıç yapın"

En değerli hediyenin yaşanabilir bir gelecek olduğu bilinciyle çalışan TEMA Vakfı, fidan bağışlarıyla yeni yıla yeşil bir başlangıç yapmanıza vesile oluyor. İyiliğin, umudun, bilginin ve sevginin paylaşarak çoğalacağına inanan TEMA Vakfı, yeni yıl için bireyleri ve kurumları fidan bağışı yapmaya çağırıyor. Siz de daha yaşanabilir bir gelecek için tema.org.tr üzerinden fidan bağışında bulunarak alacağınız sertifikalarla hem sevdiklerinizin, iş ortaklarınızın, çalışanlarınızın ya da müşterilerinizin yeni yılını kutlayabilir hem de evimiz olan doğaya sahip çıkabilirsiniz.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Özay: 'En Anlamlı Yeni Yıl Hediyesi Fidan Bağışı'

 

Önemli Not: Yeni Yıl için basılı olarak talep ettiğiniz hediye fidan bağışı sertifikanızın, herhangi bir gecikme yaşanmadan ulaşmasını isterseniz; bağış işleminizi 15 Aralık Cuma Günü 13.00'e kadar yapmanızı rica ederiz. Teslimat için gün ve saat belirlemesi yapılamadığını bilgilerinize sunarız.

15 Aralık Cuma günü 13.00'den sonra yapılan bağış işlemlerinde 1 Ocak Pazartesi günü veya öncesi için kargo teslimat garantisi veremeyeceğimizi paylaşmak isteriz. Geciktiyseniz ve hediye basılı bağış sertifikanızın zamanında ulaşamayacağını düşünüyorsanız üzülmeyin; Sertifika Türü alanında dilerseniz Hem Basılı Hem Elektronik Sertifika İstiyorum seçeneğiyle önce elektronik sertifikanızın 1 iş günü içerisinde online olarak iletilmesini, sonrasında basılı sertifikanızın en geç 4 ila 9 iş günü içerisinde bildireceğiniz adrese kargo aracılığıyla iletilmesini sağlayabiliriz.

Fidan Birim Bedeli | 60 TL  (En az 3 adet Fidan Bağışı ile işlem başlatılabilir.)

Sertifika Özellikleri

Basılı Sertifika: 14,8 cm x 21 cm | 9,40 TL

Elektronik Sertifika: PDF | 2,50 TL

Hem Basılı Hem Elektronik Sertifika: 11,10 TL

Basılı:

* Sertifikalarımız geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiştir.

* Sertifikalarımızda kullanılan ağaç malzemenin tamamı sürdürülebilir orman yönetim ilkelerine göre yönetilen FSC sertifikasına sahip ormanlardan gelmektedir. FSC sertifikasına sahip ormanlar ekosistem bütünlüğünün, ağaç varlığının, biyolojik çeşitliliğin korunduğu ormanlardır.

* Üretildiği malzeme doğrultusunda sertifikalarımızın fonu krem rengidir.

* Kargo teslimatı max. 4 ila 9 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Kargo süreci ile ilgili detaylı bilgilendirme için buraya tıklayabilirsiniz.

* Sertifika metinlerinde değişiklik yapılamamaktadır.

Elektronik:

* E-sertifikalarımız, gönderilen e-posta içerisinde bulunan bağlantıya tıklayarak indirilebilinecek şekilde PDF formatında 1 iş günü içerisinde paylaşılmaktadır.

* Aynı e-postada; sosyal medya hesapları üzerinden e-sertifikanın paylaşılmasını sağlayacak linkler de bulunmaktadır.

* Hediye ettiğiniz e-sertifikanın sizinle de paylaşılmasını isterseniz lütfen "E-sertifika bana da gelsin" kutucuğunu işaretlemeyi unutmayınız.

* Sertifika metinlerinde değişiklik yapılamamaktadır.

Telefon: 0 (212) 291 90 90 | E-Posta: bagis@tema.org.tr

EN ÇOK OKUNAN HABERLER