Samsun için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı!

Samsun için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı!

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Samsun için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yaptı. Yapılan uyarıda vatandaşların su baskını, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi ile yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istendi.

Karada ve denizde fırtına ve kuvvetli yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Samsunlu vatandaşları uyararak olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmalarını istedi. Meteoroloji su baskını, çatı uçması ve soba zehirlenmesi gibi durumların yaşanabileceğine dikkati çekti.

İŞTE METEOROLOJİ TARAFINDAN YAPILAN UYARI:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bölge genelinde devam eden aralıklı yağmur ve sağanak yağışların Kastamonu ve Sinop kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Yağış anında kuvvetli rüzgar, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZ (FIRTINA) UYARISI: Denizlerimizde (Orta Karadeniz'de) rüzgarın batı ve kuzey batı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde, açıklarında yer yer 9 kuvvetinde (50-88 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; bölgenin batısında bu akşam saatlerinde, doğusunda yarın (Salı) öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Bölgemiz genelinde batı ve kuzey batılı yönlerden esmekte olan rüzgarın kıyı kesimlerde kuvvetli (40-60 km/saat), ilk saatlerde Kastamonu kıyı kesimlerinde yer yer fırtına (75-80 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ağaç ve direk devrilmesi, Çatı uçması, Ulaşımda aksama vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER