Samsun'da konservatuvar öğrencisi sokak sanatçısına zabıta engeli!

Samsun'da konservatuvar öğrencisi sokak sanatçısına zabıta engeli!

Samsun'da konservatuvar öğrencisi Uğur Durmuş, Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından sokakta müzik yapmasının engellendiğini söyledi.

Samsun'da uzun yıllardır sokak sanatçılığı yaparak geçimini sağlayan OMÜ Samsun Devlet Konservatuvarı öğrencisi Uğur Durmuş, Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından sokakta müzik yapmasının engellendiğini belirtti.

Amfisine el konuldu!

6 Şubat depreminden sonra sokakta müzik yaparak topladığı paraları depremzedelere gönderen ve bunun gibi birçok anlamlı yardımları ile de bilinen Sokak Sanatçısı Uğur Durmuş, tarihi Kurtuluş Yolu'nda müzik yaptığını, belediye zabıta ekipleri tarafından sürekli rahatsız edildiğini belirterek, en son ise amfisinin alınarak müzik yapmasının engellendiğini kaydetti.

Durmuş, belediyeden izin alma yolunu denediniz mi? sorusuna ise, belediyeye başvuruda bulunarak kendisine yer gösterilmesini istediğini, İstanbul ve İzmir'de sokak müziğine izin verildiğini söylediğinde belediyeden "Samsun halkının bu müziği kaldıramadığını, sokak müziğini ille de yapmak istiyorsan, İstanbul ya da İzmir'e git." şeklinde bir tepkiyle karşılaştığını anlattı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER