Samsun için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı!

Samsun için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı!

Meteoroloji 50'den fazla il için uyarı yaptı. Olumsuz hava koşullarına karşı Samsun'un da aralarında olduğu birçok ilde vatandaşlar uyarıldı. Yapılan uyarıda vatandaşların su baskını, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi ile yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istendi.

Karada ve denizde fırtına ve kuvvetli yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Samsunlu vatandaşları uyararak olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmalarını istedi. Meteoroloji su baskını, çatı uçması ve soba zehirlenmesi gibi durumların yaşanabileceğine dikkati çekti.

İŞTE METEOROLOJİ TARAFINDAN YAPILAN UYARI:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bölgemiz genelinde beklenen sağanak yağışların Kastamonu çevrelerinde, ve sabah saatlerinde Ordu'nun güney doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir. Kuvvetli yağışların neden olabileceği olumsuzluklara ( Ani sel, Su baskını, Yağış anında kuvvetli rüzgar, Ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZ (FIRTINA) UYARISI: (Orta Karadeniz) denizlerimizde sabah saatlerinden itibaren genelinde batı ve kuzey batıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın doğusunda Öğle saatlerinde, batısında Pazartesi (20.11.2023) akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Bölgemiz genelinde rüzgarın genellikle güney ve güney doğulu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzey batı kesimlerinde batılı ve güney batılı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(40-74 km/saat), yer yer kuvvetli fırtına (75-88 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ağaç ve direklerin devrilmesi, Çatı uçması, Soba ve baca gazı zehirlenmesi, Ulaşımda aksama vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER