Kazakistan Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosu Kanafeyev'den Başkan Gürüne ziyaret

Kazakistan Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosu Kanafeyev'den Başkan Gürüne ziyaret

Kazakistan Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosu Kuat Kanafeyev Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ü ziyareti sırasında Muğla'da 190 Kazakistan Cumhuriyeti öğrencisinin bulunduğunu belirtti. Kuat Kanafeyev 'İki ülke arasında ilişkiler çok büyük öneme sahip ve güçlü bir bağımız var. Sıcak ve yakın ilişkilerimizi daha da geliştirmek ve ile


Ziyaret sırasında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ' İki ülke ortak birçok kültür ögesine sahip. Birbirleriyle iyi ilişkiler kuran milletlere sahip. Dilimiz, örflerimiz, yeme içme kültürümüz birbirine çok yakın ve bunlar bizi bir arada tutan önemli şeyler. Gelecek için Türk Devletlerinin birlikleri çok önemli. İlişkilerimizi her zaman daha da güçlendirmeliyiz. Bizler kültürel gücümüzü daha da artırmak için her yıl yörük şenlikleri, paneller düzenleyerek, kültürel mirasımzı yaşatmak ve gelecek nesillere doğru aktarmak için çalışıyoruz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Birlik olursak daha da güçlü olacağımıza inanıyorum' şeklinde konuştu.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Başkonlos Kanafeyev'e Muğla yemeklerinin tariflerinin bulunduğu ve Muğla tarihinin anlatıldığı kitaplar hediye etti.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER