CHP'de Parti Meclisi seçimi sonuçlandı: Nazan Güneysu A Takımda

CHP'de Parti Meclisi seçimi sonuçlandı: Nazan Güneysu A Takımda

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri belli oldu. PM ve YDK seçimlerinde Özel'in hazırladığı anahtar listede CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu da yer altı. Güneysu A Takıma girdi.

Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşen CHP Kurultayı'nın ikinci günde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üye seçimleri yapıldı. CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu Samsundan Parti Meclisine giren tek isim oldu. Parti Meclisi aday listesinde ismi yer alan CHP Samsun Milletvekili Murat Çan ise kadın kotası nedeniyle yedek üye olarak PM listesinde yer aldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kurmay ekibini belirlemek için 70 kişilik bir anahtar liste hazırladı. Özel'in listesinde milletvekilleri ve örgütün ağırlığı dikkat çekti. Gençlik ve kadın kollarından gelen isimleri anahtar listesine alan Özel'in listesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakın olan isimler de yer aldı. Özel, kamuoyunda çoklu dönem milletvekili olan ve tepki çeken isimlerin hiç birini listesine almadı.

Kurulan 23 sandıkta 1366 delege​​​​​​​ 60 kişiden oluşan PM ve 15 kişilik YDK üyelerinin seçimi için oy kullanıldı.

 

EN ÇOK OKUNAN HABERLER