Samsunspor'dan Transfer Yasağı Açıklaması

Samsunspor'dan Transfer Yasağı Açıklaması

Samsunspor Kulübü, transfer yasağının olup olmayacağı ile ilgili çok önemli bir açıklama yaptı.

Samsunspor Kulübü bugün bir açıklama yaparak, transfer yasağının olup olmayacağıyla ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirdi. Açıklamanın tam metni şu şekilde:

Türk Spor Medyasının ve Samsunspor Taraftarlarımızın Dikkatine;

Önceden bilgilendirdiğimiz üzere, eski futbolcumuz Arvydas Novikovas ile sulh yoluyla anlaşmamıza rağmen FIFA tarafından haksız bir şekilde tarafımıza transfer yasağı cezası uygulanmıştı. Ardından, Kulüp avukatlarımız FIFA'nın haksız kararına karşı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuruda bulunmuştu.

Kulüp Avukatlarımız ve İsviçreli Avukatlarımız bugün İsviçre'de yaklaşık beş saat süren CAS duruşmasına katılmış ve olayı FIFA avukatları ile CAS hakemlerine açıklamıştır.

İlgili CAS kararının Aralık ayı sonuna kadar açıklanması beklenmektedir. Avukatlarımız ayrıca, kararda gecikme olması ihtimalini dikkate alarak; ilgili karar açıklanana kadar önümüzdeki kış transfer döneminde transfer yasağının uygulanmamasını talep etmişlerdir.

Söz konusu hususta hukuki çalışmalar titizlikle devam etmekte olup, bu süreçte kamuoyu ve tüm taraftarlarımız bilgilendirilmeye devam edilecektir.

Saygılarımızla

EN ÇOK OKUNAN HABERLER