Amasya'da 400 öğrenci '100.Yıl Marşı'nı seslendirdi

Amasya'da 400 öğrenci '100.Yıl Marşı'nı seslendirdi

Amasya'nın Taşova ilçesinde 400 öğrenci ve 30 öğretmen Cumhuriyet'in 100. yılını kutlamak amacıyla '100. Yıl Marşı'nı seslendirdi.


30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki programda ilk kez seslendirilen '100. Yıl Marşı'na klip çeken Taşova Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulundaki 30 öğretmen ve 400 öğrenci, Cumhuriyet'in 100. yılına özel bir 100. yıl logolu koreografi de oluşturdu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, 'Biz eğitimcilerin en önemli görevlerinden bir tanesi, öğrencilerimize milli ve manevi değerleri anlatmaktır. Her daim bu bilincin diri kalmasını sağlamaktır. Konu Cumhuriyet ise yorulmak olmaz. Bu çalışmadaki asıl amacımız budur. Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in yolunda nice yüz yıllara. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türk milleti diyoruz' dedi.
Taşova Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan paylaşımında, 'Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü olan 29 Ekim 2023'e sayılı günler kaldı. Bizler bu büyük coşkuyu ve gururu hep birlikte yaşamak istiyoruz. Bizim bu ülke için yapabileceklerimizin sonu yok. Çünkü başka Cumhuriyet yok. Konu Cumhuriyet ise yorulmak olmaz. Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulu'nda 400 öğrencimiz ve 30 öğretmenimizle 100. yıla özel bir koreografi hazırladık. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz' ifadeleri kullanıldı.
Taşova Kaymakamı Efe Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamalarındaki çalışmalarından dolayı okul müdürü, öğretmenler ve öğrencileri tebrik etti.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER