Ordu'da bir haftada yaklaşık 14 bin araç denetlendi

Ordu'da bir haftada yaklaşık 14 bin araç denetlendi

Ordu'da polis ekipleri tarafından trafik kazalarını azaltmaya yönelik yapılan denetimlerde son bir haftada 13 bin 761 araç ve sürücüsü kontrol edildi.


Emniyetten yapılan açıklamada, son bir haftada Ordu genelinde 32 yaralanmalı trafik kazasının meydana geldiği, bu kazalarda 62 kişinin yaralandığı bildirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, trafik kazalarını azaltmaya yönelik yapılan denetimler çerçevesinde 42 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan, 84 sürücüye modifiyeli araç kullanmaktan, 27 araç sürücüsüne drift ve hatalı şerit değiştirmekten, 215 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlalinden, bin 69 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan, 59 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan, 189 araç sürücüsüne emniyet kemeri kullanmamaktan ve 89 araç sürücüsüne kask kullanmamaktan cezai işlem yapıldı.
Ekiplerin yapmış oldukları diğer denetimler ile birlikte toplam 13 bin 761 araç kontrol edildi, 2 bin 808 araç sürücüsüne çeşitli maddelerden işlem yapıldı, 25 araç trafikten men edildi ve 42 araç sürücüsünün sürücü belgesi geri alındı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER