Sportif temalı Millet Bahçesi'nde yol ve otopark çalışmaları sürüyor

Sportif temalı Millet Bahçesi'nde yol ve otopark çalışmaları sürüyor

Çorum'da yapımı devam eden Millet bahçesi projesinin çevresinde yol genişletme ve otopark çalışmalarına başladı. Hamit Kaplan Caddesi ve Bayındır 1. Sokak, 15 metre yol, 20 metre açık otopark alanı olarak düzenleniyor.


Çorum Belediyesi'nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yapımını sürdürdüğü yeni Millet Bahçesi projesi büyük bir hızla ilerlerken, Çorum Belediyesi de yol ve otopark düzenlemesi için çalışmalara başladı. İnşaat çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Millet Bahçesi etrafındaki Hamit Kaplan Caddesi ve Bayındır 1. Sokak'ta çalışmalara başladıklarını bildirdi.

'Yol ve otopark için 35 metrelik alan'
Belediye Başkanı Aşgın 'Hamit Kaplan Caddesi ile çevreyolunu geniş bir yol ile birleştirelim, hem de Millet Bahçesi'nin yan tarafına açık otopark yapalım istedik. Bayındır 1. Sokak'ta Millet Bahçesi ile konutlar arasındaki mesafe 35 metre olacak. Bunun 15 metresi yol, 20 metresi ise açık otopark alanı olacak. Millet Bahçesi'ne gelen hemşerilerimiz ve çevre sakinlerinin kullanabileceği bir otopark alanı olacak.' dedi.
Bütün yol çalışmalarında olduğu gibi öncelikle altyapıyı güçlendirecekleri açıklayan Başkan Aşgın, 'Kazı çalışmalarımız devam ediyor. Yağmur suyu, kanalizasyon gibi bütün altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra dolgu yaparak asfalt dökeceğiz.' şeklinde konuştu.

'Çorum'un yeni cazibe merkezi olacak'
Eski stadyumun yerine inşa edilen Millet Bahçesi projesinde ise çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Proje kapsamında spor sahaları, kamelyalar, aktivite alanları ve Millet Kıraathanesi binası gibi donatıların önemli bölümü tamamlandı. Yavaş yavaş gün yüzüne çıkan millet bahçesi projesi Çorum'un yeni cazibe merkezi olacak.

'Kentte kişi başına 16.6 metrekare yeşil alan'
Millet bahçesi ile birlikte şehrimizin yeni bir yeşil alan kazanacağını dile getiren Başkan Aşgın, 'Şehrimiz yeşil alanları ile öne çıkıyor. Kişi başına 16.6 metrekare yeşil alan düşen bir şehiriz. Yaptığımız son parklar ve yeşil alanlarla birlikte şehrimizi güzelleştirmeye ve estetik bakımdan çok daha ileriye taşımaya devam ediyoruz.' ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER