Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte 16 Eylül fındık fiyatları

Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte 16 Eylül fındık fiyatları

Fındık fiyatı ne kadar? Fındık fiyatı kaç TL? Fındık sezonu bitti ancak fındık fiyatı çok araştırılan konuların başında geliyor. İşte 16 Eylül Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon il il güncel fındık fiyatları.

En Yüksek: 95,00 TL Fındık fiyatı her geçen gün değer kazanıyor. Yeni fındık sezonunda fındığını istediği fiyattan satabilen üreticilerin yüzü gülüyor. Üreticiler geçen yıldan kalan ürünlerini serbest piyasada istediği fiyatlardan satabilmeyi istiyor. Bilindiği gibi bu yaz sel ve dolu aletlerinin tarımsal üretimdeki olumsuz etkilerinden fındık da nasibini almıştı. Her yıl tonlarca fındık toplayan yüzlerce üretici, bu sezon bahçeye bile girmedi. Hal böyle olunca serbest piyasada fındık fiyatları giderek yükselmeye başladı.

Önceki yıllardan farklı olarak serbest piyasada, TMO'nun açıkladığı alım fiyatının üzerinde seyreden fındık fiyatları üreticilerini yüzünü güldürüyor. Özellikle Çarşamba piyasasındaki fındık alımlarının 95 TL'den seyretmesi piyasayı az da olsa hareketlendirdi.

Fındık fiyatları 16 Eylül 2023 ne kadar oldu? Bugün güncel fındık fiyatları kaç TL araştırmaları, başta Karadeniz'de olmak üzere, fındık alım satımı ile uğraşanlar tarafından hemen hemen her gün araştırıyor. İşte Samsun fındık fiyatları

FINDIK FİYATLARI GÜNCEL FİYAT LİSTESİ;

Samsun serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 87-95 TL

Giresun'da serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 95 TL

Trabzon serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 83-86 TL

Ordu serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 85-90 TL

Sakarya serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 80-85 TL

EN ÇOK OKUNAN HABERLER