FİKRİ ELLİBEŞOĞLU'NDAN MUHALEFETE 4 BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNERİSİ

FİKRİ ELLİBEŞOĞLU'NDAN MUHALEFETE 4 BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNERİSİ

Samsun'un bir numaralı kulis haber yazarı Fikri Ellibeşoğlu'nun muhalefet partilerine yaptığı 'Mansur Yavaş etkisi yapacak aday' önerisi ses getirmeye devam ediyor.

F55 lakaplı yazarımızın önerdiği on isimden dört tanesini sizin için mercek altına yatırdık.
Ellibeşoğlu'nun "Samsun'un başarılı doktorlarından birisi" diye tanımladığı Yılmaz Karagöz için "Belediye Meclis üyeliği yapmış, Samsunlu kimliği bilinen, sivil toplum örgütlerinin içinden gelen bir isim. CHP'de ve Ak Parti'de siyaset geçmişi var." Ifadelerini kullandığını görüyoruz. Ancak F55, "velakin o da son dönemde biraz siyasetten uzak duruyor." Diye eklemeyi ihmal etmemiş.

Köşe yazarımızın önerdiği sürpriz bir isim ise Prof. Dr. Serkan Şen! Bakın Ellibeşoğlu, başarılı akademisyen için neler yazmış: "Türk Ocağı başkanlığı yaparken hem MHP'li hem de İyi Partili ülkücülere eşit mesafede kalarak sempati uyandırdı. Temiz bir Türkçesi var, hitabeti başarılı. Handikapı var mı derseniz: Siyaset tecrübesi biraz eksik bulunabilir, sol seçmen de belki kafa karışıklığı duyan kesimler olabilir. Ama kimse kişiliğine dair olumsuz bir söz etmez herhalde."


F55 yazısında, bir başka sürpriz isim olarak Hüseyin Kurt'un adını öne çıkartıyor. "MHP'den Ondokuz Mayıs Belediye Başkan adayı oldu, yine aynı partide il yöneticiliği yaptı. Okuyan, yazan, araştıran zıpkın gibi bir Türk Milliyetçisi. Dahası halen CHP'li Atakum Belediyesinde başkan danışmanlığı yapıyor." Diye yazdıktan sonra "Neden olmasın?" diye sormayı ihmal etmemiş.


Fikri Ellibeşoğlu'nun listesindeki bir diğer isim Hüseyin Edis! "MHP'den kısa dönem vekillik yaptı, başarılı bir bürokrasi geçmişi var. Siyasette tecrübeli. Son genel seçimde aday listesine girmesi bekleniyordu ama her nedense Devlet Bey onu tercih etmedi." Diyerek Edis'i takdim eden F55, " İyi bir tercih olabilir ama kendisi MHP'den ayrılıp böyle bir maceraya girer mi? Girerse MHP oylarını taşıyabilir mi, ona aklım ermez." Yorumunu yapmış.


Samsun kulislerinin usta kalemi Fikri Ellibeşoğlu'nun büyük ses getiren yazısının linki aşağıda yer alıyor:

YAZIYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

EN ÇOK OKUNAN HABERLER