Geleneksel Çakallı Menemen Şenliği

Geleneksel Çakallı Menemen Şenliği

Samsun'un Kavak ilçesinde düzenlenen 'Geleneksel Çakallı Menemen Şenliği' büyük bir coşku ile yapıldı. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, 'Yöresel yemeğimizi dünyaya tanıtacağız' dedi.


Kendine has damak tadı ile ünlenen ilçenin yöresel yemeği menemeni daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu alanda ilçeyi öne çıkarmak amacıyla Kavak Belediyesi'nin katkılarıyla Çakallı Mahalle Derneğince bu yıl 4.sü düzenlenen Menemen Şenliği büyük ilgi gördü. Yapılan etkinliğe İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Her gün yüzlerce aracın geçiş yaptığı ve binlerce insanın dinlenmek amacıyla mola verdiği Samsun-Ankara karayolu üzerinde bulunan Çakallı Mahallesi'nde düzenlenen Geleneksel Menemen Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Yerel sanatçılar verdikleri konserle katılımcılara eğlenceli anlar yaşattılar. Şenlik boyunca uzak ve yakından gelen misafirlere yaklaşık dört saat boyunca özel kaplarda hazırlanan sıcak menemen ikramı yapıldı.

'Kardeşlik duyguları pekişiyor'
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçenin yöresel yemeği menemenin Kavak ekonomisine katkısının her geçen gün arttığını ifade ederek, 'Yöresel yemeğimiz menemenin tanıtımı için bu yıl 4.'sü düzenlenen bir şenlikte bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çakallı Mahalle Derneğimize, YEG ve KA-DEF'e çok teşekkür ediyoruz. Önceki ay yaptığımız Yaşar Doğu Güreş Festivali ve Yaz Şenliklerimiz gibi bu şenliğimizde halkımızdan büyük ilgi gördü. Bölge esnafımızın emek ve sevgileri katarak yaptıkları menemenlerimizi gün boyunca uzak ve yakından gelen misafirlerimize ikram ettik. Çakallı menemeni artık tüm ülkemizde bilinen bir marka olmuştur. Önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı programlarla menemenimizin yurt dışında da tanıtımını sağlayacağız' diye konuştu.
Açılışta konuşan KA-DEF Başkanı Bayram Erişgin ise 'KA-DEF olarak ilçemiz Kavak'ın tanıtımı ve gelişmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kavak için yapılan tüm çalışmaların içinde ve destekçisi olacağız. Şenliğimiz bundan sonraki yıllarda da daha kapsamlı yapılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz' ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER