Ekonomi yönetiminde yeni dönem

Ekonomi yönetiminde yeni dönem

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya'da Türkiye'nin merakla beklediği kabine listesini duyurdu. Ekonomi yönetiminde yeni döneme ilişkin Başkan Erdoğan, Yeni Hazine ve Maliye Bakanı'nın Mehmet Şimşek olduğunu açıkladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen kabine listesini duyurdu. Türkiye'nin yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek oldu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'deki Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni'nde Kabine konusuna da değinmiş ve şu mesajları vermişti:

"Yeni Kabinemizle birlikte de Türkiye Yüzyılı'nı nakış nakış işlemeye devam edeceğiz. Gecikmeden salı günü ilk Kabine toplantımızı yapacağız. Seçim gündemine takılıp kalmak, Türkiye'ye patinaj yaptırmak demektir. Müflis tüccar misali sürekli eski defterleri karıştırmanın, ülkeye de millete de hiçbir faydası yoktur. Hep birlikte önümüze bakmalı, geleceğe odaklanmalı, artık 'yeni şeyler' söylemenin mücadelesini vermeliyiz. Geçmişten, geçmişteki hatalardan ders çıkartarak, istikbali inşa etmenin gayretinde olmalıyız."

 

EN ÇOK OKUNAN HABERLER