Rüyada Kapı Açmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kapı Açmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada anahtarla kapı açmak sıkıntıların biteceğine ve problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay bir şekilde çözüleceğine yorumlanır. Anahtarla kapı açmak, çok zor güç olacağını düşündüğünüz bir işin çok kolay hal olacağına işarettir.

Bilindiği gibi anahtar, kapılar açan bir âlettir. Bu sebeple Rüyada anahtarla kapı açan rüya sahibi için Allahu Teala'nın lütuf ve ihsanına delâlettir. Anahtar, ilim ve Kuran'ın kapısını açmakla da tabir olunur. İşlerinizin çok iyi gideceğine işarettir.

Rüyada anahtarla kapı açmak için cebinde anahtar aradığını görmek, büyük bir iş kurmak için sermayeye delalettir. Bazen de bu rüya iş için ortak aradığınıza yahut önemli bir davanız için, bir ünlü avukat bulmaya çalıştığınıza veya elinize geçen büyük miktarda bir paranızı nasıl değerlendirmeyi düşündüğünüze delalet eder.

Rüyada Kapı Açmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada başkasının kapısını anahtarla açmak, zamanında sizi destekleyenlerin şimdi sizin desteğinize ihtiyaçları olduğu anlamına gelir. Kırık anahtarla kapı açmak çevrenizde yüzünüze gülüp arkanızdan dolaplar çeviren kimselerin varlığına işarettir.

Kirmanı demiştir ki: Rüyada anahtarla bir kapı açmak hayra delâlet eder. Cafer-i Sâdık hazretleri derler ki: Anahtar, güç işlerin açılmasına, keder ve gamdan kurtulmağa, hastalıktan şifa bulmaya, muradın hâsıl olmasına, dinde kuvvete, duanın kabulüne, ilim ve marifete delâlet eder. İmam Nablusî'de bu rüyayı rızık, kurtuluş, mal ve hac farizası olarak tabir etmiştir.

Rüyada bir kapıyı anahtarla açtığını gören kimse Allah'ın yardımı ile murat ettiği şeye kavuşur. Rüyada bir kapıyı veya bir kilidi açtığını gören kimse, düşmanına galip gelir. Rüyada bir kapıyı anahtarla açtığını gören kimse, Hakkin yardımı ile murat ettiği şeye kavuşur.

Rüyada anahtarla kapı veya bir kilidi açmak, düşmanlar üzerine galip olmaya delâlet eder. Bu rüya büyük ve şerefli bir saltanata işarettir. Kapı açamamak, çok çalışmanın sonucunda emeğinizin karşılığını alacağınıza tabir edilir. Bir kapıyı anahtarla açtığını gören istediğinde yardım görür. Anahtarla kolaylıkla her kapıyı açtığını gören, zahmetsiz ve çok rahat para kazanır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER