Kullanıcı deneyimine odaklanan Aras Kargo, yeni internet sitesini yayına aldı

Kullanıcı deneyimine odaklanan Aras Kargo, yeni internet sitesini yayına aldı - İstanbul haber

Son yıllarda dijital dönüşüm alanında önemli yatırımlar gerçekleştiren Aras Kargo, kullanıcı deneyimini odağa aldığı yeni internet sitesini açtı.Türkiye'nin önde gelen kargo şirketlerinden biri olan Aras Kargo, kullanıcıların kargo süreçlerinde daha etkin bir deneyim yaşamasını sağlamak, dijital deneyimi iyileştirerek kullanıcıların hizmetlerine mobil kanallardan da daha kolay ulaşmasını sağlamak amacıyla internet sitesini yeniledi.

Yeni internet sitesinin tasarımında, gerçek kullanıcılarla gerçekleştirilen kullanıcı testleri sonuçlarına uygun özellik ve kullanıcı alışkanlıklarına göre yeni bir deneyim hedeflendi. Mobil cihazlarda da yüksek bir performansa sahip yeni internet sitesinde, kullanıcılar tarafından en çok kullanılan kargo takip, kurye çağır, ücret hesapla ve en yakın şube form akışlarında kullanıcı deneyimi çıktılarına göre iyileştirmeler yapıldı.

Aras Kargo internet sitesinde 'Merkez Sensin'
Yeni web sitesinde kargo şirketi, 'Merkez Sensin' diyerek kullanıcı deneyimini önceliklendirdi. Sıcaklık haritaları oluşturarak ortalama öne çıkan kullanıcı özelliklerini ve alışkanlıklarını belirledi. Test sonuçlarına göre belirlenen acı noktalarını ortadan kaldıracak şekilde müşteri deneyimini iyileştirdi. Kargo takip, kurye çağır, ücret hesapla ve en yakın şube gibi birçok form akışlarında kullanıcı deneyimi çıktılarına göre iyileştirmeler yapan şirket aynı zamanda müşteri beklenti ve geri bildirim süreçlerine yeni iletişim kanallarını da ekledi.

İLGİLİ HABERLER

İsmail Demir, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı oldu

İsmail Demir, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Motorine dev zam geliyor

Motorine dev zam geliyor

Çaya da zam geldi!

Çaya da zam geldi!

Sivas'ta üretiliyor, 83 ülkeye ihraç ediliyor

Sivas'ta üretiliyor, 83 ülkeye ihraç ediliyor

Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte 6 Haziran fındık fiyatları

Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte 6 Haziran fındık fiyatları