Denizlispor ile 46. Lig Randevusu

Denizlispor ile 46 Lig Randevusu

Şampiyon Samsunspor, küme düşen Denizlispor ile ligler tarihindeki 46. maçına çıkacak.

Şampiyon Samsunspor ligdeki son maçlarını oynarken Pazar akşamı deplasmanda Denizlispor ile karşılaşacak. Küme düşen Denizlispor ile Süper Lig'e çıkn Samsunspor arasındaki müsabaka iki takımın lig tarihinde birbirleriyle oynayacakları 46. maç olacak. Bugüne kadar oynanan 44 maçta Samsunspor'un açık bir üstünlüğü göze çarpıyor. Bu maçların 23'ünü Samsunspor kazanırken 10 maç berabere bitmiş, 12 maçta ise Denizlispor'un galibiyeti yaşanmış. Samsunspor'un attığı 76 golle karşılık Denizlispor ise 56 gol atmış.

Her iki takım arasında Denizli'de oynanan maçlarda da temsilcimizin üstünlüğü söz konusu. Samsunspor'un rakibine karşı 9-8'lik üstünlüğü görülürken, 5 maç ise berabere bitmiş. Denizlispor'un 31 golüne Samsunspor 25 golle karşılık vermiş.

Samsun'da oynanan 23 maçta da kırmızı beyazlıların üstünlüğü görülüyor. 14 karşılaşmayı Samsunspor kazanırken 5 maç berabere sonuçlanmış, 4 maçta ise Ege temsilcisinin üstünlüğü yaşanmış. Samsunspor'un attığı 51 gole karşılık Denizlispor rakip filelere 25 gol göndermiş.

İki takım arasında oynanan son 13 karşılaşmada Samsunspor'un mağlubiyeti bulunmazken, ilk devre Samsun'da oynanan maçta da temsilcimizin 5-0'lık galibiyeti vardı.

ÖZEL HABER

İLGİLİ HABERLER

Samsunspor Altyapısından Milli Takımlara Futbolcu Yağıyor

Samsunspor Altyapısından Milli Takımlara Futbolcu Yağıyor

Son İddia Pelkas

Son İddia Pelkas

Samsunspor Basketbol Kazandı

Samsunspor Basketbol Kazandı

Yıldırım, Okan'ı Doğruladı

Yıldırım, Okan'ı Doğruladı