Atila Tekcan CHP'den Aday Adaylığını açıkladı!

Atila Tekcan CHP'den Aday Adaylığını açıkladı!

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Atila Tekcan, 28. Dönem Milletvekilli Aday Adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Atila Tekcan, 28. Dönem Milletvekilli Aday Adaylığını İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Cumhuriyet tarihinin 80 yıllık muntazam kazanımlarının son 20 yılda heba edildiğini ve satıldığını belirten Milletvekili Aday Adayı Atila Tekcan, "Bütün bunlar ucube sisteme geçtiğimiz günden bugüne kadar daha da hızlandı. Ülkemizin zararına olan bütün bu hukuksuz uygulamalar tek dam sisteminin dayatmalarından kaynaklanmaktadır" dedi.

"Ülkemin menfaatlerini düşündüğüm için aday oldum"

Türkiye'deki kötü gidişatı durduracak kadroların içinde ülkemizin ihtiyacını hissettiği adil uygulamalara destek vermek amacıyla milletvekili aday adayı olduğunu belirten Atila Tekcan, "Türkiye'de gerçekleştirilecek çağdaş, demokratik değişimde; özgür, aydın ve uygar bir ülkemiz inşasına katkı vermek, bilgi ve becerilerimi ülkemin menfaatine sunmak için 28. Dönem Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum" diye konuştu.

Atila Tekcan, "Direne Direne Kazanacağız, Birleşe Birleşe Kazanacağız" söylemiyle açıklamalarını noktaladı.

Atila Tekcan CHP'den Aday Adaylığını açıkladı!

 Atila Tekcan CHP'den Aday Adaylığını açıkladı!

CHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Atila Tekcan kimdir?

KİŞİSEL VE EĞİTİM ÖZGEÇMİŞİ  :

1964 Yılında Çarşamba'da Doğdu. İlköğrenimini Samsun, Orta ve Lise öğrenimini 1979-1980 döneminde Çarşamba'da tamamladı.

1984 Yılında girdiği Anadolu ÜniversitesiAfyon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Maliye Bölümü'nden 1988 yılında iyi derece ile mezun oldu. 

19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsündeİşletme dalında Yüksek Lisans,

St. Clements Ünv.Siyaset Bilimi alanında Doktora(Uzaktan eğitim) eğitimini tamamladı. "Siyasi partilerde Mali Denetim " adında Doktora tezi Kitap olarak basılmıştır.

Askerlik görevini Erzurum-Pasinler'de yedek subay olarak tamamlamıştır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Eşi Anestezi Uzman Doktoru olarak Kamu Hastanesinden emekli olup şu an özel hastanede çalışmaktadır. Oğlu Avukat olarak kendine ait bürosunda serbest mesleğini icra etmekte olup Samsun Fen Lisesi 2. sınıfta okuyan kızı vardır.

MESLEKİ ÖZGEÇMİŞİ:

1993 Yılında SMMM stajı sonrası Mesleki yeterlilik sınavını vererekS.M. Mali Müşavir olarak meslek hayatına başladı. 2013 Yılında Kamu Gözetim Kurumu tarafındanBağımsız Denetçi lisansı aldı. Çarşamba ilçesinde önemli ve çeşitli Sosyal ve Ticari projelerin uygulamasını gerçekleştirerek İlçenin Sosyal ve Ticari hayatına önemli katkılarda bulundu. Esnaf ve Üretici toplumun örgütlenmesi konusun da Esnaf ve Meslek Odaları, Küçük Sanayi Siteleri, Kamu yararına çalışan derneklerin, Tarımsal Ürün Üretici Birliklerinin kuruluşu,  idamesinde ve yönetiminde önemli çalışmaları devam etmekte halen bu kurumların mali, hukuki danışmanlıklarını yapmaktadır. Bölgede Medikal Ürünlerin imalatı, Sağlık sektörü hizmet sunumlarının verilmesi, konusunda müteşebbislere mali ve idari konularda müşavirlik yapmaktadır. Organik Tarım uygulamaları ve Organik fındık üretimi, ihracatı konusunda fiili olarak ilgilenmekte olup 5000' ne yakın müstahsille bağlantı halindedir.    

Atila TEKCAN Meslek dalında Denetim ve Mali Müşavirlik mesleğini devam ettirmenin yanı sıra Samsun SMMM Odası Çarşamba İlçe Temsilciliği görevini 7 yıl yaptıktan sonra SAMSUN SMMM Odasında  

                 -  Etik Kurulu Başkanlığı,   

                  -  Disiplin Kurulu Başkan Yrd.

                  -  Eğitim Komisyonuüyelikleri yapmıştır.  

Belediye Meclis üyeliklerinden dolayı bu görevlerinden ayrılmıştır.

Ayrıca SMMMO oda Temsilciler Kurulu Başkanı olarak yer aldığı Çarşamba Kent Konseyinde bir dönem Çarşamba Kent Konseyi Başkanlığını İktidar Partisinin elinden seçim ile almış bir dönemÇarşambaKent Konseyi Başkanlığı yapmıştır.  

 SİYASİ HAYATI:

1980 ÖncesiHalkevlerinde görev almış,TÖB-DER' de aktif sosyal çalışmalarda bulunmuştur.

1993 YılındaÇarşamba CHP kuruluşunda aktif olarak bulunmuş olup, kuruluşundaİlçe Başkanlığı,  sonraki dönemlerdeYönetim Kurulu üyeliği yaptı. 1980 sonrası yeniden kurulan CHP'nin ilk seçimi olan1994 Yerel seçimlerinde İl Genel Meclisine aday oldu. CHP ülke genelinde ilk seçmen oylarının teşekkül edilmesine katkı vermiştir.

2010-2012 yılında SAMSUN il yönetim Kurulundaİl Başkan yardımcısı olarak görev aldı.  

Master eğitimiSiyasal pazarlama konusunda yaptığından İl ve İlçe örgütlerine özellikle seçim ve seçim hazırlıkları süreçlerinde;siyasal pazarlama, davranış bilimi hususlarında eğitim vermektedir

   Yasama döneminde CHP Genel Merkezinde oluşturulanEngelliler Üst Kurulunda Karadeniz Bölge Temsilcisiolarak 5 yıl görev yapmıştır. Engelli Üst Kurulunda İzmir Milletvekili Sn. Prof. Dr.Hülya GÜVEN, Üst Kurul sekreteri Sn. Erman ERANIL ile birlikte Karadeniz'in bölgesi illeriSinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Çorum, Tokat ve ayrıca Denizli ilimizde akabinde Almanya Baden Würtemberg ve Bavyera eyaletlerinde bulunanStuttgart, Heilborn, Nürmberg, Neckarsulm bölgelerinde çalışmalarını gerçekleştirmiş olup bu çalışmaların sonucunda Genel BaşkanımızSn. Kemal KILIÇDAROĞLU'nun verdiği talimat çerçevesindeCHP ENGELLİ HAKLARI KILAVUZU'nun yazılması, CHP'nin Sosyal Politikalar için parti politikaları belirlemesine rol oynamış, çıkan yayınlara katkı vermiştir.

31/Mart/2019 Yerel seçimlerindeAtakumve Samsun Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğineseçilmiştir. Büyükşehir Belediyesinde Grup Başkanvekilliği yapmıştır.

Mali Müşavir - Siyaset Bilimci sıfatıyla Samsun Büyükşehir Belediye Meclisin de günümüze kadar yapmış olduğu etkili muhalefet ve eleştiriler sonucu Ulusal ve Yerel basında yansıyan 300'e yakın haberi bulunmaktadır.

Atila TEKCAN'ın Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesinin bütçesi ve mali tabloları ile yapmış olduğu analizler, yazmış olduğu mali analiz raporları ile yapmış olduğu etkin muhalefet de akademik ve hukuki zemini esas aldığından herhangi bir şekilde aksi söylenmemiş, yalanlanmamış ve karşı tez ile çürütülmemiştir. Büyükşehir Belediyesinde meclis çalışmalarında yazdığı raporlar, verdiği soru önergelerle 2 Genel Müdürün ( SASKİ - Samulaş A.Ş ) görevden alınmasında rol oynamış, birçok soruşturmanın açılmasını sağlamış halen Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait hukuk ihlali olan kendi açtığı, müdahil olduğu ve açmasına öncülük ettiği aşağıda dökümü yapılan 7 adet Makro projeye açtığı davaları takip etmektedir.

 

15/03/2023 Tarih itibariyle Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Durumu

Projenin adı                           Durumu                             gelişme durumu

Emek Park               :

Dava açıldı

 İPTAL kararı geldi.

Yalı Cafe                  :

4 Dava açıldı

1 Dava daha açıyor

 4 Davayı da Büyükşehir Kaybetti                                                       

                        Yeni açıldı                                                                                                             

Alo 153                    :

2 Dava açıldı

  2 Davada da  iPTAL  kararı geldi

Transfer İstasyonu :

2 Dava açıldı

  2 dava da İPTAL kararı geldi, 

     

Kurupelit Marina

Otel projesi             :

 

 

2 Dava açıldı             

 2 Davaya İPTAL kararı geldi.

   

Balaç Akaryakıt

İstasyonu                :

 

 

Dava açıldı

 Yürütmeyi Durdurma Bekleniyor

Balaç 20 bin m2

Yeşil alana İmar      :

(12 Kat)

 

 

Dava açıldı

 Yürütmeyi Durdurma Bekleniyor

 

 

 

Atila TEKCAN Atakum Belediyesi ve Samsun Büyükşehir belediyesi nezdinde toplumun her kesimden gelen vatandaşlardan ve diğer kurumlardan gelen tüm taleplerin yerine getirilmesini sağlamış, gerek tüm siyasi teşkilatların gerek tüm Samsun halkının takdirini kazanmıştır. Başta Samsun'da bulunan 23 Adet Cem evlerinin tüm tadilat ve onarım işlerinin Büyükşehir Belediyesi ve diğer Belediyelere yaptırmış, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresinde yaptığı çalışmalar sonucunda il mahallinde bulunan Cemevlerinin su fiyatlarını 0,01 kuruş olarak oluşturulmasını sağlamıştır. Bu çalışmalar Anakara da yapılan Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Genel Kurulunda gündeme gelmiş, çalışmalardan övgü ile bahsedilmiş ve teşekkür almıştır.

 Aynı şekilde bölgede bulunan Cami ve kurs binalarının tadilat, çevre düzenlemelerini de takip etmiş, sonuçlandırılmasını sağlamıştır.

 

Atila TEKCAN bölgede Organik ve İyi tarım uygulamaları için Büyükşehir Belediye bütçesinde olağanüstü bütçe artışı yaptırmış olup bölgede tarımı ıslah etmek ve yaygınlaştırma için tüm üretici birlikleri ile projeler geliştirmiş, çalışmalarını organize etmiş olup makine, cihaz desteği, proje ortaklıkları konularını yürütmüştür. 

SOSYAL YAŞANTISI:

Üye olduğu STK'lar:

 

                     SAMSUN Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği,

                      Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şube Bşk

                      DİSK EMEKLİ-SEN Samsun Şube Üyeliği ve

                       Türkiye Emekli Subaylar Derneği onursal üyeliği

                      bulunmaktadır.                                         

 

İLGİLİ HABERLER

Bafra Dededağ'da kaynaşma iftarı

Bafra Dededağ'da kaynaşma iftarı

2023 Samsun İftar Vakti saat kaçta?

2023 Samsun İftar Vakti saat kaçta?

Samsun'da feci kaza! Refüje çıktı takla attı!

Samsun'da feci kaza! Refüje çıktı takla attı!

Togg Samsun'da görücüye çıktı

Togg Samsun'da görücüye çıktı

Samsun'da silahlı saldırı

Samsun'da silahlı saldırı