Opr. Dr. Aysın Akçay İYİ Parti'den aday adaylığını açıkladı

Opr Dr Aysın Akçay İYİ Parti'den aday adaylığını açıkladı

İYİ Parti Sağlık Komisyonu'nda görev alarak, partinin sağlık alanındaki reform programının hazırlanmasına katkı veren Opr. Dr. Aysın Akçay, İYİ Parti'den Samsun Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. Akçay, 'Mayıs ayında iki şampiyonluk yaşayacağız; birisi Samsunsporumuzun şampiyonluğu, diğeri İYİ Partimizin şampiyonluğu olacak' dedi

Opr. Dr. Aysın Akçay İYİ Parti'den Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy'un da bulunduğu, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti'den Milletvekilliği Aday Adaylığını açıklayın Opr. Dr. Aysın Akçay, "Ülkemizi yarınlara hazırlayacak olan ekiple birlikte, kanayan birçok soruna neşter vuracak kadroların içinde yer almak için adayım" dedi.

 "İşini İYİ yapan liyakatli kadrolara ihtiyaç var!"

Başta yaşam koşulları olmak üzere, ülkemizin yoğun bir şekilde ihtiyacını hissettiği ekonomi, sağlık, hukuk ve üretim gibi alanlarda büyük dönüşümlere ihtiyaç duyulduğunu belirten İYİ Parti 28. Dönemi Samsun Milletvekili Aday Adayı Opr. Dr. Aysın Akçay, "Son 20 yılda tecrübe ettiğimiz en büyük gerçeklerden birisi de şüphesiz özellikle devlet adamlarının işini en iyi bir şekilde yapıp yapmadığına yönelik endişelerimiz olmuştur? Bu endişelerimiz vatanımıza duyduğumuz aşktan ve gönül bağımızdandır. Bu nedenle her şeyden önce ihtiyacımız olan herkesin işini en iyi şekilde yapmasına imkan sağlayacak inancın geliştirilmesidir. Bu inanç ve ahlakla ülkemizi geleceğe taşıyabilir ve halkımızı refah içinde yaşatabiliriz. Bu bakımdan;  "Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır" Ebedi ve tek Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu sözü temel düsturumuzdur" dedi.

Opr. Dr. Aysın Akçay İYİ Parti'den aday adaylığını açıkladı

Son 30 yılı aşkın süredir, bölgemizdeki sosyoekonomik, kültürel ve insanı ilişkiler konusundaki değişim sürecinin aileler üzerindeki etkisine ve sorunlarına vakıf olduğuna dikkati çeken İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı, "Ülkemizde, insan hakları, ekonomik, hukuk, adalet, sağlık, eğitim, temel hak ve özgürlükler, cinsiyet ayrımcılığı gibi birçok alandaki olumsuz gelişmeleri hep birlikte yaşıyoruz. Bir hekim, bir kadın ve bir anne olarak içinde bulunduğumuz duruma duyarsız kalamadığım için aday olmaya karar verdim. Yaşamım boyunca biriktirdiğim, gerek sosyolojik, insani, gerekse sağlık alanındaki deneyimlerimi 'iyileşme' yolumuzda paylaşabileceğim düşüncesiyle Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in yanında siyasete katılmaya karar verdim" diye konuştu.

Opr. Dr. Aysın Akçay İYİ Parti'den aday adaylığını açıkladı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Opr. Dr. Aysın Akçay şöyle devam etti:

Daha adil ve demokratik, daha dürüst ve şeffaf, daha güler yüzlü ve medeni, liyakatli bir yönetim için,

Daha sağlıklı ve iyi eğitimli çocuklar için,

Geleceğe umutla bakan aile yuvaları için,

Teşviklerden yararlanan, sanayileşmiş, kalkınmış, sokaklarında işsiz gençlerin dolaşmadığı bir Samsun için İYİ Parti'den aday adayıyım.

Atatürk'ün gösterdiği yolda, Türk Milleti'ne güveni esas alan, çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı, aklın ve bilimin ışığında pozitif siyaset yapan, Cumhuriyet'imizin kuruluş değerlerini ve Laik, Üniter yapıyı korumayı amaç edinen, çağdaş Türkiye'nin aydınlık yarınlarının güvencesi olan İYİ Parti'den milletvekili aday adayıyım.

Türkiye iyi olacak!

Opr. Dr. Aysın Akçay kimdir?

Op. Dr. Aysın Akçay, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı.

1990 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'nden onur derecesi ile mezun oldu.

Aynı yıl Samsun'da meslek hayatına başladı.

İhtisasını, Ankara Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde tamamladı.

1995-2007 yılları arasında SSK Samsun Bölge Hastanesi'nde ve S.B. Samsun Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde çalıştı.

2006 yılında bir grup hekim arkadaşı ile birlikte ATASAM Hastanesi'nin kuruluşunda yer aldı.

2007 yılından bu yana bu hastanede Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İYİ Parti Sağlık Komisyonu'nda da görev alarak, partinin sağlık alanındaki reform programının hazırlanmasına katkıda bulundu.

Op. Dr. İsmet Akçay ile evli ve iki çocuk annesidir.

Çok iyi derecede İngilizce ve iyi derecede Almanca bilmektedir.

Opr. Dr. Aysın Akçay İYİ Parti'den aday adaylığını açıkladı

Opr. Dr. Aysın Akçay İYİ Parti'den aday adaylığını açıkladı

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da Atatürk'e büyük saygısızlık!

Samsun'da Atatürk'e büyük saygısızlık!

Samsunlu talihli çekilişte TOGG almaya hak kazandı

Samsunlu talihli çekilişte TOGG almaya hak kazandı

Samsun'da facia gibi zincirleme kaza!

Samsun'da facia gibi zincirleme kaza!

Samsun'da hastane yetkililerinin saldığı çocuk 9.kattan atladı

Samsun'da hastane yetkililerinin saldığı çocuk 9.kattan atladı

Ramazan'da su ihtiyacını mideye yüklenmeden giderin

Ramazan'da su ihtiyacını mideye yüklenmeden giderin