Melis Kalkavan Erdoğan, CHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Oldu

Melis Kalkavan Erdoğan, CHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Oldu

Merhum CHP Milletvekili İhsan Kalkavan'ın kızı, Samsunspor yöneticisi ve Diş Hekimi Melis Kalkavan Erdoğan, CHP'den Samsun Milletvekili Aday Adayı oluyor.

Samsun siyasetinin unutulmaz isimlerinden, eski CHP Samsun Milletvekili merhum İhsan Kalkavan'ın kızı, babasının bayrağını devralmak için kolları sıvadı. Yardımsever kişiliği ile tanınan ve Samsunspor'da da halen yöneticilik yapan Diş Hekimi Melis Kalkavan Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusunu yapıyor.

Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden ve herkesi kucaklayan bir siyasi anlayışa sahip olduğunu söyleyen CHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Melis Kalkavan Erdoğan, "Merhum babam siyasi hayatı boyunca sadece mensubu olduğu CHP'nin değil, tüm Samsun'un sevgisini kazanmış bir siyasiydi. Vefatının üzerinden geçen zamana rağmen, halen onunla ilgili övgü sözleri duymak beni gururlandırıyor. Samsun için üreten, Samsun için düşünen ve bu şehrin derdiyle dertlenen bir milletvekili olarak, meclis sıralarında mücadele etmek istiyorum. Babamın bayrağını devralarak, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum" dedi.

Aday adaylığını açıklamasının ardından sosyal medya üzerinden yoğun bir destek gören CHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Melis Kalkavan Erdoğan'ın, başta Samsunspor'daki çalışmaları olmak üzere, bir çok sosyal, kültürel ve istihdam odaklı projede aktif olarak görev aldığı, farklı siyasi görüşlerden insanların sempatisini ve desteğini kazandığını biliniyor.

Melis Kalkavan Erdoğan'ın, bugün Ankara'ya giderek aday adaylığı dosyasını teslim edeceği de belirtildi.

Melis Kalkavan Erdoğan Kimdir?

1981 yılında Samsun'da doğmuştur. İlk, orta lise öğrenimini Samsun'da tamamlamıştır. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde başladığı diş hekimliği eğitimini 2003 yılında tamamlamıştır. 2004 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı'nda başladığı ortodonti doktorasını, 2010 yılında tamamlamış, ortodonti uzmanı ünvanını almıştır. 2010 yılında Ordu'da ilk ortodonti kliniğini açmış olup 2020 başında kliniğini Samsun'a taşımıştır.

Kendi deyimi ile artık yuvadadır. Kalkavan Erdoğan, Türk Diş Hekimleri Birliği Yönetimi'nde birliğin Kadın Komisyonu Üyeliği ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda Kadın Girişimciler Kuruluğu Üyeliği yapmıştır.

Kalkavan Erdoğan iyi bir Samsunspor taraftarıdır. Halen Samsunspor Kulübü Derneği Halkla İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesidir. Samsun'u sevda, Samsunspor'u merhum babası İhsan Kalkavan'ın emaneti olarak gördüğünü söyler. Spor, siyaset, dış politika ve ekonomi ilgi alanlarıdır.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Kalkavan Erdoğan, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Erdoğan ile evli ve İpek adında bir kız çocuğu annesidir.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da Atatürk'e büyük saygısızlık!

Samsun'da Atatürk'e büyük saygısızlık!

Samsunlu talihli çekilişte TOGG almaya hak kazandı

Samsunlu talihli çekilişte TOGG almaya hak kazandı

Samsun'da facia gibi zincirleme kaza!

Samsun'da facia gibi zincirleme kaza!

Osman Tercan'ın hamallıkla başlayan mücadelesi siyasetle devam ediyor

Osman Tercan'ın hamallıkla başlayan mücadelesi siyasetle devam ediyor

Samsun'da hastane yetkililerinin saldığı çocuk 9.kattan atladı

Samsun'da hastane yetkililerinin saldığı çocuk 9.kattan atladı