Prof. Dr. Kurtman Ersanlı İYİ Parti'den Aday Adaylığını açıkladı!

Prof Dr Kurtman Ersanlı İYİ Parti'den Aday Adaylığını açıkladı!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı İYİ Parti'den Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Ersanlı, 'Gençlerimizin heba olmaması için aday oluyorum' dedi.

Son yıllarda Türkiye'nin içine sürüklendiği durumun çok vahim olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, "Bu durum görüp te pasif kalmak mümkün olmadığı için adayım. Yanlışlıkları, çirkinlikleri, adaletsizlikleri, eşitsizlikleri, bağnazlıkları yeryüzünden silmenin, insan olmanın gereği olduğundan hareketle aday olmaya karar verdim" dedi.

Son 30 yılda Samsun'un sanayileşme ve devlet yatırımlarından nasibini alamadığını belirten İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, "Bunun sorumlusu Samsun'a hizmet yapmak için seçilen siyasetçilerdir. Samsun için güçlü bir siyasi irade ortaya koyamadılar. Bu siyasi anlayış Samsun ve Samsunlulara ihanet değil de nedir? Samsun Karadeniz bölgesinde teşvikten en az faydalanan ildir. Bu bir zül değil mi?" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Kurtman Ersanlı İYİ Parti'den Aday Adaylığını açıkladı!

"Samsun için herkesi bir araya getireceğim"

Milletvekili seçildiği takdirde Samsun'un geleceği için bütün milletvekillerini bir araya toplayacak iradeyi ortaya koyacağını ve bunun için çalışacağını belirten Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, "İnanmayan ve inandığına kendini adamayan başarılı olamaz. Ben bugüne kadar bütün başarılarımı inancıma borçluyum. Bunun için öncelikle Samsunlunun, kentlilik bilincinin artırılmasına yönelik, projesi olan her sivil toplum kuruluşuna gerekli desteği vereceğim" diye konuştu.

Sokağa düşmüş olan siyaseti, akademik disiplin anlayışı ile alıp, siyasetin insana yakışan bir üslupla yapılması konusunda model olmak için milletvekili olmak istediğini açıklayan Prof. Dr. Kurtman Ersanlı şunları söyledi:

İnsani değerleri piyasanın kör güdüsüne bırakılmasına; eğitim, sağlık, sosyal güvenlik, kültür hizmetlerinin bir meta haline getirilmesine karşı mücadele etmek için milletvekili olmak istiyorum.

İnsanlığın deneyimlerinden, birikiminden akıllıca yararlanarak ülkemin ve milletimin insanlık ailesini içerisinde seçkin ve onurlu yerini alabilmesi için, eleştirel aklın, bilimin, özgürlüğün, eşitliğin, adaletin, insan haklarının, demokrasinin kökleşmesini sağlamak için adayım.

Siyaset kurumunun görevi, sorun yaratmak değil, sorunları çözmektir. Milletimize musallat olan ayrıştırıcı ve ötekileştirici anlayışa, 'Rab bana, hep bana, haram helal deme ver Allah'ım, yiyemezsem al Allah'ım, diyen açgözlülere, gelecek neslin umutlarını tüketen zihniyete dur demek için adayım.

Ülke olarak sahip olduğumuz kaynaklar, yok pahasına bir, bir elden çıktı. Getirisi is, gelecek nesin omuzlarına borç olarak bindi. Bu gidişe dur demek için adayım.

Yönetim görevini üstlenen kurum kuruluş ya da şahıs, statüsü ne olursa olsun milletine ve onun meclisine hesap vermesi gerekir. Bu milletin kör kuruşunun hesabını, sormak için adayım.

Sorumluklarının farkında olan herkese sesleniyorum. Soygunların, vurgunların, yolsuzlukların olmadığı, gözyaşlarının akmadığı, herkesin yarınından emin olduğu, liyakatin dikkate alındığı, bireysel aklın değil, ortak aklın egemen olduğu, her türlü maceracılıktan uzak, emperyal telkinlere kapalı, onurlu bir dış politika izleyen, hürriyetçi ve demokratik bir sistemin yaratılması için adayım.

Emeğin değerini bulduğu, alın terinin anlam kazandığı, fakirliğin değil zenginliğin paylaşıldığı, değerlerin ve insan istismar edilmediği, insan ilişkilerinin sevgi, saygı v hoşgörü ile şekillendirildiği, adaletin sağlandığı, hukukun egemen olduğu, sorumluluk ve hesap verebilirliğin hayata geçirildiği, liyakatin öncelendiği, tüm güçlere karşı ülke ve milletimin menfaatinin en üstü düzeyde korunduğu, üreten bir Türkiye'nin inşası için adayım.

Prof. Dr. Kurtman Ersanlı İYİ Parti'den Aday Adaylığını açıkladı!

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da Atatürk'e büyük saygısızlık!

Samsun'da Atatürk'e büyük saygısızlık!

Samsunlu talihli çekilişte TOGG almaya hak kazandı

Samsunlu talihli çekilişte TOGG almaya hak kazandı

Samsun'da facia gibi zincirleme kaza!

Samsun'da facia gibi zincirleme kaza!

Samsun'da hastane yetkililerinin saldığı çocuk 9.kattan atladı

Samsun'da hastane yetkililerinin saldığı çocuk 9.kattan atladı

Ramazan'da su ihtiyacını mideye yüklenmeden giderin

Ramazan'da su ihtiyacını mideye yüklenmeden giderin