Opr. Dr. Murat Çan, CHP'den Aday Adaylığını ilan etti

Opr Dr Murat Çan, CHP'den Aday Adaylığını ilan etti

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Milletvekilli Aday Adaylığını ilan eden Opr. Dr. Murat Çan, yaptığı basın açıklamasında, yerelde Samsunluluk ruhu, genel de ise adalet ruhunun bütün sorunların çözümü olduğuna dikkati çekti.

"Bir kişinin uykusu bozulmasın diye geç müdahalenin sorumlularını not ettik"

Ülkemiz ve dünyanın en büyük doğal felaketini yaşadığımız bu günlerde aklımız, kalbimiz ve dualarımız Maraş, Adıyaman ve Hatay başta olmak üzere 11 ilimizdedir. On milyonlarca insanımızın uykusunda yakalandığı afette bir kişinin uykusu bozulmasın diye geç müdahale edilmesinin yarattığı sorunlar hala devam ediyor. Bunu not ettik" dedi.

Opr. Dr. Murat Çan, CHP'den Aday Adaylığını ilan etti

"Sorunların sorumluları tek adamın seçtiği ehliyetsiz, liyakatsiz ve sorumsuzlardır"

Tek adamın seçtiği ehliyetsiz, liyakatsiz ve sorumsuzlarla bugünkü sorunların yaşandığını belirten Opr. Dr. Murat Çan, "Aslında not etmeye 2018'de başladık. 27. Dönem milletvekilliği aday adaylığı açıklamamda eğitim, sağlık, ekonomi, dış politika, iç güvenlik, hukuk ve adalet sistemimizdeki sorunlara kendi bakış açımla değinmiş ve tam anlamıyla geçeceğimiz tek adam rejiminde bu sorunların artarak derinleşerek devam edeceğini söylemiştim. Tek adam özleminin o günkü sloganı "Bu kardeşinize verin yetkiyi, görün etkiyi şeklindeydi!" Gelinen noktada afet döneminde çadır satan; ekonomik krizde damadını satan, Pandemide ve depremde IBAN numarası veren; sadece ibadet esnasında İman duyan bir ülke olduk" diye konuştu.  Kısacası 85 milyonluk ülke tek kişiyi seçti, tek kişinin seçtiği ehliyetsiz; liyakatsiz ve sorumsuzlarla bugüne gelindi" diye konuştu. 

Opr. Dr. Murat Çan, CHP'den Aday Adaylığını ilan etti

"Hepsini not ettik!"

İktidarı kaybetmektense istikrarı kaybetmeyi tercih edenlerin, yönetmek yerine idare etmeyi politika haline getirdiklerinin belirten Dr. Murat Çan, "Bize istifayı af talebi, zammı güncelleme, yasağı düzenleme, zulme güvenlik uygulaması, israfa itibar, ihmale işin fıtratı, açlığa ağır yoksulluk, işsizliğe iş beğenmeme, otoriterliğe milli irade demeyi öğrettiler. Beş yılın sonunda, Pandemi ve afetlerde ilk iş eğitimden feragat alışkanlığı oldu. Tek gelir kaynakları alabildiğinden ya da bulabildiğinden olabildiğince vergi tahsilatı veya IBAN paylaşmak oldu. Ama yandaşa teşvik ya da vergi sıfırlamaktan vazgeçmediler. Çünkü sıfırlamak öteden beri yaptıkları en iyi eylemdi. Bütün bunların hepsini not ettik" şeklinde konuştu.

"Çözüm ruhen, bedenen ve coğrafik anlamda Samsunlu olmaktan geçiyor"

İlkadım şehri Samsun'un 1 milyar 350 milyon dolara ancak ulaşan ihracat rakamıyla 20. sıralara demir attığını hatırlatan Milletvekili Aday Adayı Opr. Dr. Murat Çan, "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Şehr-i Samsun genç nüfus artışı sağlayamıyor. Atakum olmasa eksi nüfus artışındayız. Üretim ve tarım istihdamından ziyade hizmet sektörü istihdamını tercih eden bir türlü gerçek anlamda teşviki hayata geçiremeyen Samsun adeta 'kader planını' yaşamaya devam ediyor. Çözüm ise ruhen, bedenen ve coğrafik anlamda Samsunlu olmaktan geçiyor. Sorunlar herkesçe biliniyor ama kimse çözmek için samimi davranmıyor. Yine çözüm, katma değer üreten, endüstriyel tarım ve alım garantili teşviklerdir. Çözüm şehir hayatını güçlendirmek, kültür, sanat, spor ve eğitimde çağa uygun davranabilmektir" ifadelerini kullandı.

Opr. Dr. Murat Çan, CHP'den Aday Adaylığını ilan etti

 

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da 4 gıda işletmesine para cezası

Samsun'da 4 gıda işletmesine para cezası

KADINLARA '40 YAŞ' UYARILARI

KADINLARA '40 YAŞ' UYARILARI

Samsun'da ev yangını korkuttu

Samsun'da ev yangını korkuttu

Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte 22 Mart fındık fiyatları

Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte 22 Mart fındık fiyatları

Samsun'da 29 camide hatimle teravih kılınacak

Samsun'da 29 camide hatimle teravih kılınacak