DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Av. Kebire Birer Türk 'ten adaylık istifası

DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Av Kebire Birer Türk 'ten adaylık istifası

DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Av. Kebire Birer Türk, Milletvekili aday adayı olmak için İl Başkanlığı'ndan istifa etti.

Bugün istifasını açıklayan Türk,  yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

" Sizleri öncelikle ülkesini seven bir yurttaş, bir anne ve bir avukat olarak en derin saygılarımla selamlıyorum... Yaklaşık 3 yıl önce çıktığım bu yolda bugün yeni bir adım atmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyim.

Siyaset insanlara ve ülkeye hizmet etme makamıdır. Bu nedenle problemlerin çözümünün anahtarı ve yarınlara umutla bakabilmemin en büyük ışığıdır... Bu kadar verimli topraklara sahip ve bu kadar çalışkan, asil ve onurlu insanların yaşadığı bu güzeller güzeli ülkemin içinde bulunduğu hem ekonomik hem de sosyal çöküş elbette ki her insan gibi beni de derinden etkilemekte ve üzmektedir.

Şehrimin, ülkemin ve yaşadığım toplumun içinde bulunduğu bu karamsar havanın dağılması ve güneşin tekrar bu güzelim topraklara doğması için bir şeyler yapma isteği, ülkesini seven her bir yurttaş gibi beni de siyaset sahnesinin içine çekmiştir.

Bu duygularla, ülkesini çok seven ve bu ülkenin sorunlarını çözmede çağdaş, muasır ülkeler seviyesini yakalamada ciddi bir hazırlığı ve programları olan Deva Hareketi'ne katılmam benim için çok büyük ve onurlu bir adımdı.

Ve bugün milletvekili aday adaylığım ile ikinci adımı atmak istiyorum.

Amacım; Şehrime ve ülkeme olan borcumu ödemek,  kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olmak, tüm çocuklarımizin eşit ve adil eğitim almasıni saglamak, gençlerimize şehirlerinde ve ülkelerinde hayal ettikleri geleceği sağlamak ve destek olmak, insanlarımızın adalete olan inancını geri kazandırmak, önce ahlaklı ve eğitimli nesiller yetiştirebilmek ve tabiki özgür, bağımsız, gelişmiş, liyakat odaklı ve aydın bir vatan inşaa etmek..

DEVA partisi İl başkanı olarak oldukça aktif geçen bu süreçte, tanıdığım her insanda, sıktığım her elde dokunduğum her yürekte ayrı yaşadım şehrimi. Hep birlikte bu şehirde yapılan her haksızlığa, her hukuksuzluğa karşı mücadele edeceğime ve her an yaninizda olacağıma şimdiden söz veriyorum..

Bu cümleler bir vatansever Türk Kadını'nın ümidi ve duasıdır...

Elimden başka bişey gelmiyor demek için değil, ülkemiz ve Samsun'umuz adina ne doğru ise ne faydalı ise altına imza atabilmek için bu vekaleti sizden talep ediyorum.

Samsun'umuz ve ülkemiz için çok çalışmamız gerektiğini biliyorum ve bunun bilincindeyim.

Hiç olmadığımız kadar heyecanlı, hiç olmadığımız kadar ümitliyiz. Her kışın bir baharı vardır elbet. İnanıyorum ki; her şeyin farkında olan yüce milletimiz bu baharda,  baharı bizlere yaşatacaktır.

Bu zorlu günlerde aday adayı olarak taşın altına elini koyan, tabiri caizse ateşten gömlek giyen tüm yol arkadaşlarımı da selamlıyorum.

Sizlerin de desteği ve duası ile aday adaylığımın güzel ülkeme ve Samsun'umuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyorum..."

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da Atatürk'e büyük saygısızlık!

Samsun'da Atatürk'e büyük saygısızlık!

Samsunlu talihli çekilişte TOGG almaya hak kazandı

Samsunlu talihli çekilişte TOGG almaya hak kazandı

Samsun'da facia gibi zincirleme kaza!

Samsun'da facia gibi zincirleme kaza!

Osman Tercan'ın hamallıkla başlayan mücadelesi siyasetle devam ediyor

Osman Tercan'ın hamallıkla başlayan mücadelesi siyasetle devam ediyor

Samsun'da hastane yetkililerinin saldığı çocuk 9.kattan atladı

Samsun'da hastane yetkililerinin saldığı çocuk 9.kattan atladı