AK Parti'de milletvekilliği aday adaylığı müracaatları başladı

AK Parti'de milletvekilliği aday adaylığı müracaatları başladı

AK Parti'de, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçime ilişkin milletvekilliği aday adaylığı müracaatları başladı.

 İl başkanlıkları ve genel merkez tarafından alınmaya başlanan aday adaylığı müracaatları 16 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.


BAŞVURU AİDATLARI AFAD'A BAĞIŞ OLARAK VERİLİYOR

Milletvekilliği aday adaylığı için müracaat edenler başvuru için belirlenen ücretleri AFAD'a bağış olarak verecektir. Başvuru yapacak aday adaylarımızın AFAD'a yapması gereken bağış miktarı en az; yetişkinler için 20 bin TL, kadın ve gençler için 10 bin TL, engelliler için de 5 bin TL şeklinde olacak.


BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Başvuru yapmak isteyenlerin https://basvuru.akparti.org.tr adresinden online ön başvurularını tamamlayıp İl Başkanlığımıza ilgili belgeler ile başvurması gerekmektedir.


HİÇBİR SEÇMEN, SEÇMEN OLMA HAKKINI KAYBETMEYECEKTİR

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak milli iradenin sandığa eksiksiz bir şekilde yansımasını önemsiyoruz. Bu doğrultuda deprem bölgesinden şehrimize gelen vatandaşlarımızı, demokratik haklarını kullanmaları noktasında mağduriyet yaşamamaları ve milli iradenin sandığa eksiksiz bir şekilde yansıması adına bilgilendiriyoruz.

DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZ NEREDE OY KULLANACAK?

Bu kapsamda devletimizin bütün kurumları da kolaylaştırıcı adımlar atıyor. Buradan tekrar hatırlatmak istiyorum ki; hiçbir seçmen, seçmen olma hakkını kaybetmeyecektir. Depremzede vatandaşlarımızdan yerleşim yeri adreslerini şehrimize aldıranlar Samsun'da, aldırmayanlar ise son kayıtlı yerleşim yeri adreslerinde oy kullanabilecektir.