Libya Gıda Fuarında 44 Türk firması

Libya Gıda Fuarında 44 Türk firması

Libya'da düzenlenen gıda fuarına Türk firmaları damga vurdu. Türkiye'den 44 firmanın katıldığı fuarın açılışını Trablus merkezli Libya hükümetinin Başbakanı Abd Alhamid Aldabaiba, Ekonomi ve Ticaret Bakanı Mohamed Al-Hwej yaptı. Fuara, Türkiye, İtalya, İspanya, Mısır, Tunus, Cezayir, Ürdün, BAE, Fas, Hindistan ve Suudi Arabistan'dan 80 yabancı fir


Gıda fuarına ilişkin değerlendirmede bulunan HasTavuk dış ticaret yetkilileri Yavuz İnan ve Ömer Öztürk, 'HasTavuk'un ilk kez katıldığı ve stand kurarak ürünlerini, sektörünü ve ülkesini temsil ettiği fuar; taze, soğutulmuş, dondurulmuş gıdadan, unlu, şekerli, tahıllı gıdalara, içecekten, ekipmana, gıda teknolojisine, besicilikten hayvan yetiştiriciliğine kadar birçok faaliyeti kapsamakta' dedi.
Uluslararası fuarlarda yer almanın büyük fırsatlar olduğunu belirten Yavuz İnan ve Ömer Öztürk 'gıda sektörünü büyütmek ve geliştirmek, ürün yelpazesini genişletmek, satışları artırmak, işbirliği köprüleri kurmak, uluslararası ilişkileri güçlendirmek, firmanın, sektörün ve ülkenin geleceği için önemlidir' şeklinde görüşlerini bildirdiler. Libya halkının yoğun ilgisini çeken fuar, 8 Mart 2023'te son buluyor.