Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi

Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi

Kahramanmaraş depreminde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden canlar Samsun'da toprağa verildi.

Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay'da enkaz altında kalarak hayatlarını kaybeden uzman çavuş, eşi ve 2 çocuğu, Samsun'da gözyaşları içerisinde toprağa verildi.
Hatay'da görev yapan Uzman Çavuş Yasin Aslan'ın depremde eşi Ayşe, kızları Erva ve Mina Aslan ile birlikte depremde enkaz altında kaldı. Aslan ailesi enkazdan sağ kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti.

Depremde hayatını kaybeden Uzman Çavuş Yasin Aslan ile eşi ve çocuklarının cenazesi baba ocağıSamsun'un Bafra ilçesi Aktekke Mahallesi'ne getirildi. Burada düzenlenen askeri törende Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndan gelen askerlerin sırtında cenazeler Aktekke Kuran Kursu Camisi'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından aile, mahalle mezarlığında gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Cenazeye Kaymakam Cevdet Ertürkmen, Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Fatih Özer, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi

Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi

Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi

BAFRA İKİ ACI İLE SARSILDI

Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Şehit Burak Perçin İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni Dilek Çelebi ve minik kızı İkra Çelebi, Kahramanmaraş merkezli depremde Adıyaman'da enkaz altında can verdi.

Adıyamanlı olan Dilek Toprak Çelebi, kendisi gibi öğretmen olan Bafralı eşi Ümit Çelebi ve kızı İkra ile okulların tatil olması nedeniyle Adıyaman'a gitti. Dilek öğretmen, ailesinin yanında kalmak için 1 hafta rapor alarak tatilini uzatırken, eşi Ümit Çelebi ise Bafra'ya döndü.

6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17'de merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan depremde Dilek Toprak Çelebi ve kızı enkaz altında kaldı. Arama-kurtarma çalışmalarında cansız bedenlerine ulaşılan anne-kızın cenazeleri, eşinin memleketi Bafra'ya getirildi. Evinin önünde alınan helalliğin ardından anne-kızın cenazeleri İshaklı Mahallesi'nde bulunan Yıldırım Beyazıt Camii'ne götürüldü. Burada Ümit Çelebi, eşinin ve kızının tabutunun başından hiç ayrılmadı. Ümit Çelebi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Cenazeye gelen Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, aileye başsağlığı diledi. Meslektaşları ve sevenleri cami avlusunu doldurdu. Burada öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından anne ve kızının cenazeleri Bafra Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi

Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi

DEPREMZEDE CENAZESİNE PROTOKOL KATILMADI

Hatay İskenderun'da enkaz altında kalarak can veren Buse Topaloğlu, Hasan Topaloğlu, Adasu Topaloğlu, İsmail Efe Bedir, Nuray Öksüz Samsun'da hiçbir protokol üyesinin katılmadığı cenaze töreni ile toprağa verildiler.

Samsun'un İlkadım İlçesi Kazım Karabekir Mahallesi'ni yasa boğan cenazede sadece İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yer aldı.

Mahalleli nbu duruma tepki göstererek şunları söylediler; " Biz vatandaş olarak üzgünüz. Aile tamamen kendi imkânlarıyla enkazdan alıp getirdi cenazeleri. Cenazede de sadece İlkadım Belediye Başkanını gördük" dediler.

Cenazeler Samsun Derecik Mezarlığı'na defnedildi.

Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi

Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi

 

Süper Lig Yardımcı Hakemi Samet Çiçek'in acı günü

Süper Lig Yardımcı Hakemi Samet Çiçek'in babası Recai Çiçek, memleketi Samsun'da toprağa verildi.

Samsun'da yaşayan ve Irmak Sanayi Spor Kulübü'nde futbol antrenörlüğü yapan Recai Çiçek, yakalandığı kanser hastalığının ardından organ yetmezliğine yenik düştü. Çiçek'in cenazesinde Süper Lig'de yardımcı hakemlik yapan oğlu Samet Çiçek'in de büyük üzüntü yaşadığı görüldü. Antrenörü olduğu kulübün öğrencileri ise Recai Çiçek sayesinde birçok konuda kendilerini geliştirdikleri ve futbolu sevdiklerini söyledi.

Recai Çiçek,Samsun Büyük Cami'de öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Canik Toygar Mahallesi Mezarlığı'na defnedildi. Cenazeye birçok sporcunun yanı sıra İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da katıldı.

Samsun'da depremzedelerini toprağa verdi