Koyu kırmızı uyarı! Aralarında Samsun da var

Koyu kırmızı uyarı! Aralarında Samsun da var

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, Samsun'un da aralarında bulunduğu bölge için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Uzman Kerem Ökten Samsun, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Tokat ve Trabzon için kırmızı uyarıda bulundu. Uyarıda, kar yağışının sahil kıyılarına kadar ineceği belirtildi.

Türkiye bir yandan deprem felaketi ile mücadele edip yaralarını sarmaya çalışırken, diğer yandan da soğuklarla mücadele ediyor. Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların ihtiyaçları karşılanmaya çalışılırken, yurdun diğer kesimlerinde ise hava şartlarının nasıl olacağı merak ediliyor.

Doğu Karadeniz'e dikkat çekti!

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabından paylaştığı bir gönderide Doğu Karadeniz'de yer alan illerimiz Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon'a önemli bir uyarıda bulundu.

"Kıyılara kadar inecek"

Kar yağışının kıyılara kadar ineceğini dile getiren Ökten, "Doğu Karadeniz'e ay ortası kıyılar dahil kar yağışları gelme ihtimali yükseliyor. Modellerin tamamı Doğu Karadeniz'in daha çok etkileneceğini gösteriyor.." dedi.

Koyu kırmızı uyarı! Aralarında Samsun da var