Samsun ekipleri Kahramanmaraş'ta can kurtarıyor, yara sarıyor

Samsun ekipleri Kahramanmaraş'ta can kurtarıyor, yara sarıyor

Depremin yıktığı Kahramanmaraş Elbistan'da arama-kurtarma çalışmalarına katılan Samsun ekipleri, depremin 5. gününde de yürüttükleri hassas çalışmalar sonucunda 2 vatandaşı kurtarmayı başardı.

Samsun Valiliği yaptığı açıklama ile ekipleri kutladı. Açıklamada, "Elbistan'da arama-kurtarma çalışmalarına katılan Samsun Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerimiz, depremin 5. gününde de yürüttükleri hassas çalışmaların sonunda vatandaşlarımızı enkaz altından kurtararak umutlarımızı tazeledi. Emeğiniz ve azminiz için teşekkürler, ayağınıza taş değmesin" denildi.

Samsun ekipleri Kahramanmaraş'ta can kurtarıyor, yara sarıyor

Çadır, konteyner, yakacak ve soba ihtiyacı
Deprem bölgesinde çadır, konteyner, yakacak ve soba ihtiyacının olduğunu bildiren Valilik, Samsunlulara şu çağrıda bulundu:
"Büyük bir yıkımın yaşandığı deprem bölgesinin yaraları ilk günden itibaren kurumlarımız, belediyelerimiz, sivil toplum kuruşlarımız, arama-kurtarma ekiplerimiz ve yardımsever milletimizin destekleriyle sarılmaya çalışılıyor. Her gün binlerce tırla yardımların ulaştığı deprem bölgesinde bugün itibarıyla gelinen noktada en önemli ihtiyaçlar çadır, konteyner, odun, kömür ve soba olarak ön plana çıkmaktadır. Sizlere bugüne kadar aralıksız devam ettirdiğiniz yardımlarınız için çok teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte yardımlarınızı bu başlıklara yönlendirmenizi istirham ediyoruz. Bu noktadaki yardımlarınız için de kaymakamlıklarımız bünyesindeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile ayni yardım noktalarıyla iletişime geçebilirsiniz."

Samsun ekipleri Kahramanmaraş'ta can kurtarıyor, yara sarıyor

Vali sıcak yemek dağıttı
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, koordinatör olarak görevli bulunduğu Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kurulan aşevinde hem depremzede vatandaşlara hem de ilk günden bu yana büyük bir özveriyle arama-kurtarma, çadır kurma ve yardım dağıtma faaliyetlerine katılan ekiplere sıcak yemek ikramında bulundu. Depremzede vatandaşlara bir kez daha "geçmiş olsun" dileklerini ileterek, bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatacaklarını ifade eden Vali Dağlı, ekiplere de teşekkürlerini iletip çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Samsun ekipleri Kahramanmaraş'ta can kurtarıyor, yara sarıyor

Samsun itfaiyesi 2 kişiyi kurtardı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise "22 yaşındaki Muhammet, Samsun itfaiyemiz tarafından 4 saatlik bir çalışma sonucu 112. saatte sağ olarak enkaz altından kurtarıldı. Şükürler olsun, umutlarımız devam ediyor. Bölgede canla başla depremzedeler için çalışan tüm ekip arkadaşlarıma, enkaz altından kurtardığı canlarla umudumuzu tazeleyen Samsun itfaiyemize teşekkür ediyorum. Hatay'da arama kurtarma çalışmalarını yürüten ekiplerimizden bugün 3 aylık bir yavrumuzun kurtuluşuna vesile oldukları haberini aldım. Rabb'ime hamdolsun. Annesi ve babasını kaybettiğimiz yavrumuz, devletimizin koruması altında, artık aziz milletimize emanet" paylaşımında bulundu.