Depremzedelerin ilaç sorunu çözüldü

Depremzedelerin ilaç sorunu çözüldü

Samsun Eczacılar Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, depremzedelerin ilaç ihtiyacının felaket bölgesinde kurulan 11 gezici eczane ile giderildiğini söyledi.

Türk Eczacılar Birliği'nin koordinasyonu ile Türkiye'deki bütün eczacı odalarının birlik ve beraberliğinde afet bölgesinde ihtiyacı hissedilen ilaç sorunun çözüldüğünü belirten Samsun Eczacılar Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, Türk Eczacılar Birliği tarafından deprem bölgesinde kurulumu tamamlanan 11 eczane ile ihtiyacı olan bütün depremzedelerin gerekli olan ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.

Talebi alır almaz ihtiyacı karşılıyoruz

Afet bölgesinde özellikle kronik hastalığı olanların ve çocuk grip ilaçlarına yönelik bütün ihtiyaçları karşılayacak önlemlerin alındığını belirten Samsun Eczacılar Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, "Türk Eczacıları Birliği, deprem bölgesine gitmesi için 300'e yakın ilaç ve tıbbi malzeme içeren bir liste hazırladı. Türkiye genelinde bulunan eczacılardan yapılan 100 milyon TL'lik yardımla ihtiyaç duyulan ilaçlar ve tıbbi malzemeler deprem bölgesindeki gezici ve çadır eczanelerine sevk ediliyor" dedi.

Depremzedelerin ilaç sorunu çözüldü

Kurulan 11 eczanede ilaç ihtiyacına yönelik taleplerin alınır alınmaz karşılandığını vurgulayan Onur Ferhat Karacan, "Amacımız bütün talepleri eksiksiz olarak karşılayabilmektir. Bu anlamda bize gelen talepler doğrultusunda göçük altındaki ya da depremzede bir vatandaşımız için anında gereken işlemleri yapıp ilacını tedarik ediyoruz. Bu anlamda kimseyi geriye çevirmeden hizmet veriyoruz. Ayrıca kenar mahalle ve köylerde de bir ihtiyaç hissedildiğinde de gereken ilaçları ulaştırıyoruz" diye konuştu.