Samsun'da tırlar birer birer bölgeye sevk ediliyor!

Samsun'da tırlar birer birer bölgeye sevk ediliyor!

Deprem bölgesindeki afetzedeler için gerekli olan ihtiyaç malzemelerini duyan vatandaşlar, yardımın toplandığı Samsun Cumhuriyet Meydanında bekleyen tırlara akın ediyor. Çoluk çocuk, genç yaşlı her kes eline aldığı bir yardım paketi ile tırların önünde kuyruk oluşturuyor.

50'den fazla tır gönderildi

Tarihin en büyük felaketlerinden birini yaşayan Türkiye'de vatandaşlar deprem bölgesindeki afetzedelerin yaralarını sarmak ve bir nebze yardımcı olabilmek için seferber oluyor. Deprem bölgesindeki afetzedeler için gerekli olan ihtiyaç malzemelerini duyan vatandaşlar, yardımın toplandığı Samsun Cumhuriyet Meydanında bekleyen tırlara akın ediyor. Felaketin ilk üç gününde Samsun'dan afet bölgesine yardımcı malzemeleri yüklü 50'den fazla tır gönderildi.

Samsun'da tırlar birer birer bölgeye sevk ediliyor!

Samsun'dan onlarca tır gönderildi

Büyük ölçüde deprem bölgesi için yardım elini uzatan kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaş da afetzedeler için desteğini esirgemiyor. Bir kaç gündür onlarda tırın deprem bölgesine gönderildiği Samsun'da vatandaşlar tırları biran önce doldurup afetzedelere ulaştırmak için seferber olmuş durumda.

Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis'te yaşanan yüzyılın felaketi nedeniyle, afetzedeler için duyurulan ihtiyaç malzemelerinin listesini öğrenen Samsunlu vatandaşlar birer birer bunları karşılayarak Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda bölgeye gidecek olan tırlara ulaştırmaya çalışıyor. Samsunlu vatandaşların sabahın ilk saatlerinden gece geç saatlere kadar bölgeye yardım ulaştıracak tırlara yardım malzemesi taşımaya devam ediyor.